اخذ ایزو فوری

اخذ ایزو فوری

اخذ ایزو فوری

“اخذ ایزو فوری” عنوانی می باشد که اغلب متقاضیان اخذ ایزو با آن درون گوگل جستجو می کنند. با مراکز مشاوره، همچون مرکز مشاوره و ثبت و صدور سیستم کاران تماس می گیرند. عنوان میکنند که گواهی ایزو فوری میخواهند. از مرکز تقاضای اخذ فوری و سریع گواهینامه ایزو را دارند. مراکز و اشخاص متقاضی اخذ ISO فوری از اهمیت پیاده سازی بی خبرند و تنها صرف گرفتن گواهی ایزو برایشان مهم هست. زیرا فورا نیاز به گواهی نامه ایزو دارند.

اخذ گواهینامه ایزو فوری برای مناقصات

اخذ گواهینامه ایزو فوری بنا بر دلایل متعددی صورت می گیرد. مهمترین دلیل اخذ گواهی ایزو فوری ، شرکت توی مناقصات هست. سازمانها بدلیل عدم آگاهی جهت مناقصات اقدام میکنند. متوجه میشوند که امتیاز لازمه را برای شرکت در مناقصه ندارند و همچنین حائز شرایط شرکت در مناقصه نیستند. وقتی جهت مناقصه اقدام می کنند کارفرمای مناقصه گزار ازشان درخواست گواهی ایزو می کند. مناقصه گزار بهشان می گوید با دریافت ایزو میتوانند صلاحیت لازم را جهت شرکت در مناقصه بدست بیاورند. از طرفی زمان میبرد تا به گواهینامه ایزو دست پیدا کنند. به مین جهت متقاضی دریافت سریع و فوری گواهی ایزو میشوند. آنها میخواهند زودتر به گواهینامه دست پیدا کنند و مثلا یک هفته زمان دارند تا ایزو بگیرند. از طرفی پیاده سازی بسیار زمان بر هست.

جهت دریافت یا اخذ  گواهینامه ایزو برای مناقصات با کارشناسان ما تماس بگیرید.

اخذ ایزو فوری و عدم آگاهی مدیران از پیاده سازی

اخذ ایزو فوری از طرفی به دلیل عدم اطلاع مدیران سازمان از اینکه استقرار و پیاده سازی سیستم مدیریت مورد نظر چقدر برایشان بهره وری دارد. و نظر به کمک به بهبود روند کارشان معنا پیدا میکند. متاسفانه به دلیل همین عدم اطلاعات و آگاهی از زیراین امر مهم شانه خالی میکنند. تمام اینها و فرار از این پیاده سازی و استقرار سیستم مدیریتی تنها در خصوص ایزو غیر IAF معنا پیدا میکند. در خصوص IAF بحثی کاملا جداست و چنانچه کارفرمای مناقصه گزار درخواست ایزو IAF کند کاملا وضع فرق دارد. زیرا که در این نوع گواهینامه ایزو IAF پیاده سازی و ممیزی از مراحل مهم اخذ گواهی نامه ایزو بشمار میایند. البته فراهم کردن شرایط پیاده سازی نیز ضمن اینکه مستلزم وقت زیادی هست و پروسه زمان بری میباشد. حتی ماهها بطول میانجامد از لحاظ هزینه نیز هزینه گزافی را نیاز دارد.

پیاده سازی استانداردهای ایزو

پیاده سازی با توجه به مستندات ارائه شده هر نوع “سیستم مدیریتی” انجام میشود. پیاده سازی با توجه مستندات ارائه شده توسط مرجع صادر کننده شامل مستندات و دستورالعمل ها و فرم ها و سوابق اجرایی و فرم ممیزی اجرایی است. مستندات در قالب یک پکیج در اختیار سازمانها قرار داده می شود. بایستی پیاده سازی را بر حسب همین مستندات انجام بدهند. جهت پیاده سازی در ابتدا بایستی مدیران کلیدی آموزش ببینند. سپس کارکنان را جهت سیستم مدیریتی مورد نظر آموزش بدهند. البته تمامی مراحل زمان میخواهد و عملا اخذ ایزو فوری در خصوص گواهی ایزو دارای اعتبار IAF معنایی ندارد. زیرا که پیاده سازی واقعی زمان زیادی می طلبد که در خصوص گواهی نامه معتبر IAF مصداق دارد.
“گواهینامه ایزو غیر IAF”به همین دلیل باب گردید و درون ایران و زیر نظر ایرانی ها شکل گرفت. CB ( مراجع صادر کننده ایزو ) و AB ( نهاد اعتبار دهنده CB ) درون خود ایران به وجود آمدند. درون ایران نیز کاربردی هستند زیرا با قوانین داخلی کشور همخوان بوده و هماهنگ هست. در این نوع گواهی نامه پیاده سازی و ممیزی سختگیرانه صورت نمی گیرد و سازمان بنا بر خواسته خودش میتواند پیاده سازی کند و یا نکند.

ممیزی ایزو

ممیزی نیز یکی دو مرحله صوری انجام می شود. توصیه می کنیم حتی چنانچه سازمانی فرصت و هزینه پیاده سازی را ندارد در زمان مقتضی بعد از دریافت ایزو میتواند شخصی را آموزش بدهد. تا با توجه به مستندات ارائه شده مرجع صادر کننده ایزو ، پیاده سازی سیستم مدیریتی مورد نظر و دریافتی را انجام بدهد.

دریافت ایزو فوری – انواع گواهینامه ایزو

دریافت ایزو فوری انواع عمومی و تخصصی ایزو را شامل میشود. بیشترین درخواست در خصوص ایزو 9001 ، ایزو 14001 ، ایزو 45001 ، IMS و HSE میباشد. این گواهینامه ها درون مناقصه کاربرد دارند و از شرکتها صرف نظر از وسعت و نوع فرآیندشان درخواست میگردد. ایزو فوری نباید سازمانها را از افراد و نهادهای کلاهبردار که گاها حتی تحت نظر نهادهای دولتی حمایت میشوند و فعالیت میکنند غافل شوند. در ابتدا توصیه میشود از نحوه رجیستری و استعلام گواهینامه ایزو اطلاعات کافی را به دست بیاورند و از آن اطمینان پیدا کنند.

“سیستم کاران” آماده هرگونه اطلاع رسانی به متقاضیان عزیز میباشد. مرکزسیستم کاران با مشاورین حرفه ای و خبره با تجربه خدمات رایگان مشاوره را در خدمت متقاضیان محترم قرارمیدهد.‌ کافیست با یک تماس با مرکز ما سوالات خود را در میان بگذارید و رایگان جواب تمامی پرسشهای خود را بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *