گواهینامه ایزو ۲۱۰۰۱

گواهینامه ایزو ۲۱۰۰۱

گواهینامه ایزو ۲۱۰۰۱

گواهینامه ایزو ۲۱۰۰۱ – گواهینامه  استاندارد ایزو مدیریت مراکز آموزشی

آشنایی با گواهینامه ایزو ۲۱۰۰۱

“گواهینامه ایزو ۲۱۰۰۱” یا همان استاندارد ایزو ۲۱۰۰۱ الزامات سیستم های مدیریتی برای سازمانهای آموزشی را مشخص می کند. در واقع همه الزامات ایزو ۲۱۰۰۱ عمومی هستند. بیشتر از ده سال پیش، سازمان جهانی استاندارد سازی تصمیم گیری کرد تا یک استاندارد مدیریتی خاص و ویژه برای سازمان های آموزشی تدوین و منتشر کند.

در سال ۲۰۱۸ ، برای نخستین بار ایزو ۲۱۰۰۱ – ۲۰۱۸ منتشر شد و این استاندارد هم اکنون جایگزین استاندارد قبلی مرتبط با موضوع آموزش یعنی ISO 29990: 2010 گردید. گواهینامه ایزو ۲۱۰۰۰ میتواند به جز سازمان های آموزشی در سازمان های دیگری نیز اجرایی شود که کسب و کار اصلی آنها آموزش نیست مثلا بخش آموزش کارکنان یک شرکت. همچنین ایزو ۲۱۰۰۱ فقط برای سازمان هایی کاربرد ندارد که محصولات آموزشی تولید میکنند.

همین حالا میتوانید نسبت به درخواست گواهینامه بین المللی ایزو ۲۱۰۰۱ اقدام کنید و با کارشناسان سیستم کاران تماس حاصل فرمایید.

مزایای دریافت گواهینامه ایزو ۲۱۰۰۱

 • ایجاد احساس اطمینان خاطر در مشتریان
 • رشد خدمات آموزشی به دلیل تقویت برند
 • دریافت گواهی نامه بین المللی معتبر با کد رجیستر
 • ایجاد مزیت رقابتی نسبت به سایر رقبا
 • اطمینان از کیفیت خدمات آموزشی
 • مدیریت خدمات آموزشی به شیوه نوین و موثر

“گواهینامه ایزو ۲۱۰۰۱” : ۲۰۱۸ یک استاندارد مدیریتی است و هدف از ارائه آن برای بهبود کیفیت آموزش در سازمان های آموزشی است. به طور کلی، سند استاندارد بین المللی ایزو ۲۱۰۰۱ یک ابزار مدیریت مشترک برای سازمان های ارائه محصولات و خدمات آموزشی است که قادر به برآورده شدن الزامات مورد انتظار از زبان آموزان و سایر ذینفعان یا احزاب مرتبط است. این استاندارد از مهد کودک تا آموزش عالی، و همچنین مراکز آموزش حرفه ای و خدمات آموزش الکترونیکی و… کاربرد دارد.

 

“گواهینامه ایزو ۲۱۰۰۱” متمرکز بر تعاملات ویژه بین یک سازمان آموزشی، یاد گیرنده، مشتریان و سایر اشخاص مورد علاقه است. ایزو ۲۱۰۰۱ الزامات سیستم مدیریت آموزشی سازمان EOMSرا مشخص میکند وقتی که سازمان نیاز به نشان دادن توانایی خود را برای ارائه، اشتراک گذاشتن و تسهیل فرایند آموزش مطابق با الزامات قانونی و قابل اجرا داشته باشد.

به صورت کلی هدف از افزایش رضایت دانش آموختگان، مشتریان و پرسنل از طریق استفاده موثر از سیستم مدیریت آموزشی سازمان EOMS از جمله فرآیندهای بهبود سیستم باشد. گواهینامه ایزو ۲۱۰۰۱ تقریبا مانند دیگر استانداردهای سیستم مدیریت ایزو، چرخه Plan-Do-Check-Act (PDCA) را به کار میگیرد، که سازمان ها را قادر میسازد تا با تأکید بر مسئولیت رهبری و مسئولیت اجتماعی زمینه خود را درک کنند.

جهت “اخذ گواهینامه ایزو ۲۱۰۰۱”، دریافت گواهینامه ایزو ۲۱۰۰۱، صدور گواهینامه ایزو ۲۱۰۰۱،شما مشتریان عزیز میتوانید از طریق سیستم کاران اقدام نمایید. سیستم کاران برترین و بزرگترین مرکز اخذ گواهینامه ایزو ۲۱۰۰۱ در کشور با مجوز رسمی سازمان صنعت، معدن و تجارت میباشد.

اخذ گواهینامه ایزو ۲۱۰۰۱

مزایای استفاده از استاندارد ایزو و گواهینامه ایزو 21001

از مزایای پیاده سازی گواهینامه ایزو 21001 در سازمان ها میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

 • هماهنگی بیشتر اهداف فعالیت ‌ها با سیاست ها، در واقع هماهنگی بین خط مشی سازمان و اقدامات انجام شده
 • مشارکت گسترده ذینفعان
 • برانگیختن تعالی و نوآوری در سازمان
 • ارتقا مسئولیت اجتماعی با ارائه آموزش فراگیر و عادلانه برای تمام آموزش پذیران
 • یادگیری بهتر فراگیران و پاسخ گویی موثر به آنان همچنین آموزش به فراگیران آنلاین
 • استفاده از ابزارهای ارزیابی برای نشان دادن اثربخشی آموزش و اقدامات عملیاتی
 • افزایش اعتبار سازمان
 • بهبود فرهنگ ‌سازمانی
 • هماهنگ‌ سازی استانداردهای منطقه‌ ای، ملی و سایر موارد در چارچوب بین‌ المللی
 • نشان دادن توانایی خود در حمایت از کسب و توسعه صلاحیت از طریق آموزش، یادگیری یا تحقیق

چرا گواهینامه ایزو 21001 ،استاندارد ایزو ۲۱۰۰۱ اهمیت دارد؟

در دنیای امروز سازمانهای آموزشی در راستای بهبود مستمر در ارائه خدمات، نیاز مبرم به شناسایی سطح پاسخگویی خود به الزامات فراگیران و سایر مشتریان دارند. “استاندارد ایزو ۲۱۰۰۱”بر تعامل بین سازمان آموزشی، فراگیران و سایر مشتریان متمرکز است. در این راستا، ارتباط سنتی مشتری، تامین‌ کننده در سازمان‌ های آموزشی به همکاری مشارکتی میان این سازمان‌ ها و فراگیران تبدیل شده است.

صنعت آموزش با بسیاری از صنایع متفاوت است چرا که فرآیند آموزشی موفق، ممکن است احتمال موفقیت فراگیران را افزایش دهد اما چنین نتیجه ای را تضمین نمی‌کند. این استاندارد راهنمایی برای ارائه خدمات با کیفیت بالا در فضای پر چالش جدید مختص سازمانهای آموزشی میباشد.

برای اخذ گواهینامه ایزو ۲۱۰۰۱، دریافت ایزو ۲۱۰۰۱، صدور گواهینامه ایزو ۲۱۰۰۱ میتوانید همین حالا با کارشناسان سیستم کاران تماس بگیرید. منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم.

“استاندارد ایزو 21001” این استاندارد برای سازمانهای آموزشی میباشد. در واقع استاندارد ایزو 21001 برای سازمان هایی که دارای فعالیت آموزشی هستند بکار گرفته می شود. همچنین از این استاندارد میتوان برای سازمان هایی که دارای واحد آموزش میباشند نیز استفاده گردد. این استاندارد در سال 2018 توسط سازمان جهانی ایزو منتشر شد.

امروزه یکی از موثرترین راه های رقابت در بازار آموزشی جلب نظر ذینفعان با به کار گیری متدهای بین المللی میباشد. برای مثال یک ارزیابی یا نظرسنجی ساده از فراگیران آموزشی در مورد استاد خود می تواند اثر ویژه روی نفرات داشته باشد. این موضوع سبب جلب توجه فراگیران و سایر افراد درگیر داشته و توجه به نظر ارباب رجوع را به همگان ثابت میکند.

کلیه الزامات استاندارد ایزو 21001، عمومی در نظر گرفته شده است. که برای هر سازمانی که از برنامه درسی برای پشتیبانی از توسعه مهارت ها از طریق آموزش، یادگیری یا تحقیق استفاده میکند صرف نظر از نوع، اندازه یا روش تحویل، قابل استفاده است.

از مزایای اخذ انواع استاندارد ایزو از شرکت سیستم کاران :

 • پیاده سازی رایگان
 • مشاوره تلفنی و حضوری
 • سرعت در کارسازی
 • صدور گواهی نامه ایزو فوری
 • صدور فوری استانداردهای ایزو
 • پرداخت کمترین هزینه جهت صدور گواهینامه ایزو
 • صدور فوری گواهینامه ایزو
 • گرفتن مشاوره از مشاورین فوق حرفه ای در زمینه صدور گواهی نامه های ایزو
 • پشتیبانی 24 ساعته
 • استفاده از تجربیات متخصصین ایزو
 • مشاوره رایگان ایزو
 • جذب مشتری و افزایش مشتری و در نتیجه رشد کسب و کار

EOMS چیست؟ استاندارد ایزو 21001 را به صورت اختصاری EOMS مینامند. در واقع سازمان هایی که دارای این سیستم هستند با این نام شناخته میشوند. EOMS در واقع مخفف جمله Educational organization Management system میباشد. که همانطور که از معنی آن پیداست به معنی سیستم مدیریت سازمان آموزشی میاشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان سیستم کاران در تماس باشید.

سیستم مدیریت آموزش ایزو ۲۱۰۰۱ – ۲۰۱۸

“استانداردایزو۲۱۰۰۱” یک استاندارد بین المللی در حوزه سیستم مدیریت آموزش است که توسط سازمان جهانی ISO و براساس ساختار جدید استانداردهای مدیریتی در سال 2018 و با هدف کمک به مراکز آموزشی و یا واحد آموزش سازمان ها فارغ از نوع آموزش و اندازه سازمان به منظور بالا بردن کیفیت خدمات آموزشی و مرتفع نمودن نیاز فراگیران تدوین شده و به عبارتی می توان گفت جایگزین سایر استانداردهای حوزه مدیریت آموزش ازجمله ISO 10015:1999, ISO 29990:2010 وISO 29993:2017 شده است.

به طور کلی گواهینامه ایزو ۲۱۰۰۱براساس سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 تدوین شده اما با یک چارچوب کاری خاص برای سازمان های آموزشی واحد های آموزش که قصد افزایش میزان رضایت فراگیر نشان را به وسیله بهبود فرآیندهای تحصیلی و حصول اطمینان از مطابقت با الزامات را دارند. این استاندارد برای واحدهای آموزش و تمامی سازمان هایی که برای توسعه دانش، مهارت ها و نگرش ها از طریق روش مختلف تدریس یک برنامه آموزشی ارائه میدهند قابل پیاده سازی است.

دریافت گواهینامه ایزو ۲۱۰۰۱

اهمیت و علت دریافت گواهینامه ایزو ۲۱۰۰۱

تحصیل و یادگیری یک نیاز اساسی برای هر فرد در جامعه است. بنابراین برای هر شخصی کیفیت آموزشی که توسط فراهم کنندگان آن ارائه می شود اهمیت دارد. هر چند پیامدها و نتایج را نمی توان به طور قطعی تضمین کرد اما سازمان ها و واحدهای آموزشی نقش تعیین کننده ای در حصول اطمینان از اینکه فراگیران با کیفیت مورد انتظارشان را دریافت میکنند، خواهند داشت.

دریافت” گواهینامه ایزو ۲۱۰۰۱” سازمان را قادر میسازد که خدمات آموزشی را به صورت موثرتر و کار آمدتر ارائه دهد به خصوص برای سازمان هایی که آموزشی خاص و یا به صورت مجازی آنلاین/ آفلاین ارائه می دهند. البته با داشتن گواهینامه ISO 21001 شما میتوانید به سرمایه گذاران نشان بدهید که نسبت به بهبود سیستم آموزشی تان پیشرو و متعهد هستید.

از دیگر مزایای به کارگیری استاندارد ISO  21001

 • بهبود و ارتقای سیستم آموزشی.
 • ترویج فرصت های برابر برای تمامی فراگیران بدون در نظر گرفتن مذهب، نژاد، فرهنگ، جنسیت، توانایی یا معلولیت.
 • ارائه آموزش شخصی سازی شده و پاسخ موثر به تمامی نیازهای مرتبط فراگیران.
 • ترغیب به کیفیت بالا و نوآوری در حوزه آموزش.
 • دسترسی راحت تر جهت آموزش (حضوری یا مجازی).
 • صدور گواهینامه ایزو.

گواهینامه ایزو ۲۱۰۰۱ – گواهینامه  استاندارد ایزو مدیریت مراکز آموزشی

مشاوره ایزو و استانداردهای بین المللی امروزه یکی از مهمترین خدمات شرکتهای مشاوره مدیریت محسوب میشود. به طور عام، پس از اتمام مشاوره ایزو سازمان در پی صدور گواهینامه ایزو است. با سیستم کاران بهترین مشاوره ایزو را به طور رایگان تجربه کنید و از تجربیات تیم حرفه ای سیستم کاران بهره مند شوید.

“صدور گواهینامه ایزو ۲۱۰۰۱”، ISO 21001 به سازمان کمک میکند تا رابطه سنتی میان مشتری و تامین کننده به طور فزاینده ای تبدیل به یک همکاری مشترک شود. در واقع این استاندارد راهنمایی هایی ارائه میکند که چطور کیفیت را در چنین محیط چالشی افزایش دهیم. حوزه آموزش با سایر حوزه ها تفاوت اساسی دارد چرا که یک فرایند آموزشی موفق میتواند شانس یاد گیرنده را برای موفقیت در حالت بیشینه قرار دهد اما نمیتواند خروجی اثر بخش را گارانتی کند.

تلاش و توانایی یاد گیرنده متغیرهای مهمی برای میزان موفقیت فرایند آموزشی هستند. صدور گواهینامه ایزو ۲۱۰۰۱،ISO 21001 نیز تضمین کننده نتایج مطلوب نیست. یادگیری شامل درونی سازی دانش، روش ها و مهارت هاست. یک موسسه آموزشی با صدور گواهینامه ایزو ۲۱۰۰۱،ISO 21001 میتواند چارچوب، ورودی ها، فرایند ها و منابع لازم برای موفقیت در این درونی سازی را فراهم میکند اما موفقیت بستگی زیادی به توانمندی و تلاش یاد گیرنده نیز دارد.

چه کسانی از استاندارد ایزو ۲۱۰۰۱ نفع خواهند برد؟

اگرچه یاد گیرندگان در سراسر جهان ذینفعان اصلی این استاندارد مدیریتی جدید هستند، اما همه ذینفعان مشغول در سازمان های آموزشی نیز با صدور گواهینامه ایزو ۲۱۰۰۱از جمله نفع برندگان خواهند بود. مثال هایی از سازمان های آموزشی عبارتند از پیش دبستانی، ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان، کالج، دانشگاه ها، مراکز آموزشی بزرگسالان، مراکز فنی و حرفه ای، مراکز تدریس خصوصی یا مربیگری فردی و ارائه دهندگان آموزشهای غیر رسمی.

تقسیم بندی دیگر بر اساس نحوه تامین سرمایه انجام میگیرد. بر این اساس، مراکز آموزشی شامل مراکز دولتی یارانه ای، خصوصی تجاری، خودکفا درآمد داخلی و غیر انتفاعی مثلا از طریق اسپانسر ها هستند. ذینفعان درگیر در تعیین الزامات این استاندارد بین المللی از صدور گواهینامه ایزو ۲۱۰۰۱ نفع خواهند برد. معلمان، والدین، دولت، سازمان های مردم نهاد، اتحادیه های مرتبط و …

مزایای استقرار یک سیستم مدیریتی مراکز آموزشی EOMS و صدور گواهینامه ایزو ۲۱۰۰۱:

 • افزایش اعتبار مرکز آموزشی با صدور گواهینامه ایزو ۲۱۰۰۱، ISO 21001
 • ابزاری برای توانمند سازی سازمان به اثبات تعهد خود به موثرترین شیوه های یاد دهی
 • مدلی برای بهبود سازمان
 • تنظیم بهتر ماموریت، چشم انداز، اهداف و برنامه های عملیاتی آموزشی
 • آموزش فراگیر، با کیفیت و عادلانه برای همه
 • هماهنگ سازی استاندارد های ملی با یک چارچوب بینالمللی
 • مشارکت و حمایت گسترده تر ذینفعان
 • ارتقاء خود یادگیری و فرصت های یادگیری مادام العمر
 • شخصی سازی یادگیری و پاسخ موثرتر به نیازهای اختصاصی یاد گیرندگان
 • فرآیندها سازگار و ابزارهای ارزیابی برای اثبات و افزایش اثربخشی و کارایی آموزش
 • تحریک تعالی سازمانی و نوآوری

با ما تماس بگیرید !

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌ های 79165-021  تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان تیم ما بهره مند شوید . منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *