گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱

گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱

گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱ چیست ؟

“ISO/IEC۲۷۰۰۱” جزء خانواده استاندارد و گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱ استاندارد سیستم مدیریت امنیات اطلاعات ISMS میباشد. ایزو ۲۷۰۰۱ سیستم مدیریت امنیت اطلاعات در سال 2005 توسط سازمان بین المللی استاندارد ایزو همچنین کمیسیون بین المللی برق تدوین و منتشر شد. نام کامل ایزو ۲۷۰۰۱ سیستم مدیریت امنیت اطلاعات تکنولوژی اطلاعاتی، تکنیک های امنیتی، سیستم مدیریت امنیت اطلاعاتی و نیازمندیها میباشد.

متن” استاندارد ایزو 27001″ دو نوبت توسط سازمان بین المللی ایزو در سال 2013 میلادی و 2017 میلادی ویرایش شده. بنابراین آخرین ویرایش استاندارد ایزو 27001 مربوط به سال 2017 میلادی میباشد.

“استاندارد BS7799” سال 2000 میلادی توسط سازمان بین المللی ISO مورد بازبینی قرارگرفت و در ابتدا با عنوان ISO/IEC17799  مورد مطالعه قرار گرفت. ISO/IEC17799 در ژوئن 2005 مورد بازبینی قرار گرفت و در نهایت سال 2007 میلادی با عنوان ISO/IEC 27001:2007 منتشر شد. آخرین ویرایش استاندارد مربوط به سال 2017 میلادی میباشد.

چرا گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱ ضروری است؟

“ایزو ۲۷۰۰۱” استاندارد بین المللی است که چارچوبی را برای سیستم های مدیریت امنیت اطلاعات ISMS فراهم میکند. ایزو ۲۷۰۰۱  سیستم مدیریت امنیت اطلاعات محرمانه بودن، یکپارچگی و در دسترس بودن اطلاعات و همچنین انطباق قانونی را ارائه دهد.

“گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱” برای محافظت از مهمترین دارایی های شما مانند اطلاعات کارمندان و مشتری ها، تصویر برند و سایر اطلاعات خصوصی ضروری است. استاندارد ایزو ۲۷۰۰۱ شامل یک رویکرد مبتنی بر فرآیند برای شروع، پیاده سازی، بهره برداری و نگهداری ISMS شماست. اجرای ایزو ۲۷۰۰۱ پاسخی ایده آل به مشتری و الزامات قانونی همانند تهدیدات امنیتی بالقوه میباشد.

گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱، استاندارد ایزو امنیت اطلاعات

همین حالا میتوانید نسبت به درخواست گواهینامه بین المللی ایزو ۲۷۰۰۱ اقدام کنید و با کارشناسان سیستم کاران تماس حاصل فرمایید.

مزایای دریافت گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱

 • افزایش سطح مدیریت امنیت اطلاعات در سازمان
 • جهانی شدن و ایجاد مزیت رقابتی در صادرات
 • دریافت گواهینامه بین المللی معتبر با کد رجیستر
 • ایجاد احساس اطمینان خاطر در مشتریان و جذب مشتری بیشتر
 • کاهش خطرات ناشی از سرقت اطلاعات
 • بکارگیری یک سیستم جامع، پویا و امن

 استاندارد ایزو ۲۷۰۰۱

استاندارد ایزو ۲۷۰۰۱ چیست؟

جهت اخذ استاندارد ایزو ۲۷۰۰۱ و گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱ ( دریافت ایزو ۲۷۰۰۱ و یا  صدور ایزو ۲۷۰۰۱ ) سیستم کاران آماده ارائه خدمات به شرکت ها و سازمان ها میباشد. کارشناسان ما تمام وقت آماده خدمات رسانی به شما مشتریان عزیز هستند.

“گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱” تنها استاندارد بین المللی قابل ممیزی است که الزامات مورد نیاز سیستم مدیریت امنیت اطلاعات را معین میکند. این استاندارد انتخاب کنترل امنیتی مناسب را تضمین میکند. این استاندارد به سازمان کمک می کند اطلاعات خود را محافظت کند و اعتماد بخش های ذینفع و به ویژه مشتریان را جلب نماید. ایزو ۲۷۰۰۱ برای تهیه، پیاده سازی، اجرا، نظارت، بررسی، نگهداری، و ارتقا سیستم مدیریت امنیت اطلاعات رویکردی پروسه ای فراهم میسازد.

استاندارد ایزو ۲۷۰۰۱

“استاندارد ایزو ۲۷۰۰۱” این استاندارد که مجموعه ای از کنترلرها و چک لیست های پیشنهاد شده امنیتی میباشد برای استفاده همزمان با استاندارد ISO/IEC 27002 و به منظور صدور گواهینامه تدوین گردیده است. نکته قابل توجه این است که هنوز دریافت گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱ امری اختیاری است و میتواند توسط ارگانها و یا سازمانها اجرا نشود. هر چند که اجرای این استاندارد در کنار استاندار ایزو ۹۰۰۱ یا IMS موجب یکپارچگی و بهبود کیفیت تولیدات و خدمات سازمانها میشود.

“گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱” مبین این موضوع است که یک سیستم مدیریت امنیت اطلاعات طبق یک استاندارد برتر گواهی گردیده است. گواهینامه ای که توسط یک مرجع ثبت و صدور گواهینامه شخص ثالث صادر میشود بیانگر این است که شما پیش بینی های لازم جهت حفاظت اطلاعات حساس در برابر دسترسی ها و تغییرات غیرمجاز را مبذول نموده اید.

چرا شرکت ها ۲۷۰۰۱ میگیرند؟

اقدامات کنترل مناسبی را برای محافظت از اطلاعات محرمانه و ممتاز انجام میدهند. بهترین روشهای بین المللی را برای کاهش تهدیدات سایبری دنبال میکنید و برای پاسخگویی به حملات سایبری فرآیندهای مدیریت و واکنش به حوادث سایبری را دارید. یک فرایند مدیریت ریسک اطلاعات رسمی و یک سیستم عامل عملکرد خطرناک امنیت اطلاعات یا ISMS ایجاد کرده اید ISMS یک رویکرد سیستماتیک برای مدیریت اطلاعات شرکت است تا امنیت آن حفظ شود ISMS باید افراد، فرایندها و سیستم های IT را در نظر بگیرید.

“صدور گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱” برای اکثر سازمانها الزامی نیست با این حال، یک گواهینامه نشان میدهد که سازمان شما به طور رسمی اهداف الزامات صدور گواهینامه را برآورده کرده است. به عنوان بخشی از روش صدور گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱، یک ارگان خارجی ادعای شما را ارزیابی میکند تا اطمینان حاصل کند که آنچه را که ادعا میکنید انجام میدهید.

“گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱” هر ساله نیاز به بررسی مجدد گواهینامه دارد که به آن ممیزی داخلی نیز گفته میشود، که اطمینان حاصل میکند از امنیت اطلاعات و الزامات انطباق خود پیروی میکنید. مشتریان ما در کنترل خطرات و کنترلهای موجود خود برای حفاظت از دارایی از این خطرات، مزایای قابل توجهی دیده اند.

مبدا استاندارد ایزو ۲۷۰۰۱

BS 7799 استانداردی میباشد که در سال ۱۹۹۵ برای اولین بار توسط BSI Group گروه استانداردهای انگلستان ایجاد شد. این استاندارد توسط دپارتمان صنعت و تجارت DTI دولت بریتانیا نوشته شد و شامل چندین بخش است. اولین بخش شامل بهترین تجربیات مدیریت امنیت اطلاعات است و در سال ۱۹۹۸ بازبینی شد.

“مبدا استاندارد ایزو ۲۷۰۰۱” پس از مباحثات بسیار بین صاحبان استاندارد در جهان، استاندارد ایزو ۲۷۰۰۱درسال ۲۰۰۰ توسط بنیاد ISO تحت عنوان ISO/IEC 17799 انطباق لازم را پیدا کرد. این استاندارد نام تکنولوژی اطلاعات کد تجربی مدیریت امنیت اطلاعات را با خود حمل میکرد.

تاریخچه استاندارد ایزو ۲۷۰۰۱

“استاندارد ISO/IEC 17799” در جوئن ۲۰۰۵ بازبینی شد و در نهایت در سال ۲۰۰۷ تحت عنوان ISO/IEC 27002 در سری استانداردهای ISO 27000 جای گرفت. قسمت دوم BS7799 برای اولین بار در سال ۱۹۹۹ توسط BSI و با کد  BS7799  قسمت ۲ تحت عنوان سیستم‌های مدیریت امنیت اطلاعات مشخصات، به همراه راهنمای کاربرد منتظر شد. BS 77992 بر چگونگی پیاده ساری یک سیستم مدیریت امنیت اطلاعات ISMS تمرکز دارد. این استاندارد بعدا به استاندارد ایزو ۲۷۰۰۱ تبدیل شد.

جهت” اخذ گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱” و دریافت استاندارد ایزو ۲۷۰۰۱ – صدور گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱ میتوانید از طریق سیستم کاران اقدام نمایید. سیستم کاران برترین مرکز جهت اخذ گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱ (دریافت ایزو ۲۷۰۰۱ – صدور ایزو ۲۷۰۰۱ ) در کشور با مجوز رسمی سازمان صنعت، معدن و تجارت میباشد. همین حالا با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.

سیستم مدیریت امنیت اطلاعات

“ایزو ۲۷۰۰۱” سیستم مدیریت امنیت اطلاعات استاندارد تدوین شده توسط سازمان بینالمللی استانداردسازی ایزو میباشد. گواهینامه ایزو 27001 برای متقاضیان توسط نهاد صادر کننده گواهینامه ایزو تحت نظارت انجمن اعتبار دهنده بین المللی IAF صادر میگردد.

رشد روزافزون تغییرات در علوم فناوری درون جامعه به سرعت درحال افزایش است، حرکت روبه جوامع در راستای جامعه اطلاعاتی باعث رشد وسیع خدمات شده است. با توجه به اتفاقات فوق اطلاعات برای یک سازمان بسیار حائز اهمیت میباشد. اتصالات گسترده بین المللی باعث شده اطلاعات سازمانی به صورت کنترل شده در معرض استفاده همکاران سازمان یا عموم قرارگیرد. بنابراین در مقابل تهدیدهای اتفاق افتاده باید الزامات پیشگیرانه صحیحی صورت پذیرد. بنابراین استاندارد سیستم مدیریت امنیت اطلاعات توسط سازمان ایزو در خصوص حفاظت از اطلاعات سازمانها به کمک، سازمانها آمده.

 

مزایای اخذ گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱ توسط تیم سیستم کاران

“گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱” سیستم مدیریت امنیت اطلاعات مزایای بسیاری برای یک سازمان دارد:

 • پذیرش استاندارد امنیت اطلاعات
 • اطمینان یافتن از امنیت بخشی از فرهنگ شرکت
 • اطمینان از مقاومت در برابر تهدیدات سایبری
 • ایزو ۲۷۰۰۱ اطمینان حاصل میکند که رویه هایی برای محافظت از امنیت اطلاعات به حداقل رساندن تهدیدات انجام میشود.

مهمترین مزیت ” اخذ گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱” این است که، مدیران سازمان حداقل ریسک را دارند جهت در از اطلاعات شرکت به خارج از سازمان. یک رویکرد موثر و کارآمد برای تامین نیازهای اولیه، یعنی جلب رضایت همه طرفها، مدیریت ریسک سایبری و بهبود بلوغ کلی امنیت.

“گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱” سیستم مدیریت امنیت اطلاعات توسط سازمان های IT همچنین شرکتهای خدمات پشتیبانی شبکه و کامپیوتری تقاضا میشود. متقاضیان برای بهبود عملکرد سیستم خود یا حضور در مناقصات به گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱ نیاز پیدا میکنند. بنابراین پیشنهاد میشود قبل از خرید از مشاوره رایگان کارشناسان تیم سیستم کاران بهره مند شوید.

از دیگر مزایای اخذ گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱ از شرکت سیستم کاران :

 • پیاده سازی رایگان
 • مشاوره تلفنی و حضوری
 • سرعت در کارسازی
 • صدور گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱
 • پرداخت کمترین هزینه جهت صدور گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱
 • صدور فوری گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱
 • گرفتن مشاوره از مشاورین فوق حرفه ای در زمینه صدور گواهینامه های ایزو
 • پشتیبانی 24 ساعته
 • استفاده از تجربیات متخصصین ایزو
 • جذب مشتری و افزایش مشتری و در نتیجه رشد کسب و کار

چرا گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱؟ سیستم مدیریت امنیت اطلاعات، استاندارد بین المللی استاندارد ISO بهترین پاسخ را برای این موضوع دارد. ایزو با ایده پاسخ به این سوال اساسی تاسیس شد بهترین روش برای انجام این کار ؟ پیروی از یک روش استاندارد برای انجام کارها در مورد الزامات استاندارد ایزو 27001، رفع تهدیدها و کاهش خطرات ناشی از حملات سایبری به این معنی است که مشتریان، مصرف کنندگان و تنظیم کنندگان این اطمینان را دارند که شما یک رویکرد پذیرفته شده و آزمایش شده برای مقابله با خطرات سایبری را در پیش میگیرید.

مزایای پیاده سازی ISMS چیست؟ ایجاد یک بنیاد مستحکم برای انطباق با مقررات ملی و بین المللی موجود و آینده به عنوان مثال GDPR اتحادیه اروپا. به این ترتیب، احتمالا جلوگیری از مجازات های نظارتی پرهزینه و ضررهای مالی. افزایش بلوغ کلی امنیت تجارت شما. اطمینان از مشتریان و تنظیم کنندگان این امر که خطرات مربوط به امنیت سایبری را جدی میگیرد.

محافظت و ارتقا brand شهرت برند خود. برآورده ساختن الزامات حسابرسی توسط تیم های داخلی، مشتریان و یا تنظیم کنندگان. احتمالا پس انداز مالی در دراز مدت کاهش هزینه های مربوط به حوادث فناوری، جریمه های نظارتی و عدم رعایت موارد.

“ISMS “مجموعه ای از سیاست ها ورویه ها برای مدیریت امنیت اطلاعات سازمانها است. ISMS شامل امنیت فیزیکی، خطرات مرتبط با افراد است. کارمندان، منابع، فرآیندها و فناوری. یک سیستم مدیریت امنیت اطلاعات میتواند در یک منطقه خاص از تجارت یا کل سازمان اعمال شود.

اجرای ISMS در داخل سازمان به این معنی است که شرکت شما رویه های امنیت اطلاعات را جدی میگیرد. این اجازه میدهد تا استراتژی امنیتی شما به طور کارآمد مدیریت شود تا کمتر حوادث سایبری رخ دهد. دامنه ISO 27001 همچنین می تواند در طول جنبه های دیگر یک تجارت برای تقویت امنیت اطلاعات گسترش یافته و اجرا شود.

نهاد صادر کننده گواهینامه

“گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱” سیستم مدیریت امنیت اطلاعات توسط نهاد صادرکننده گواهینامه ایزو به نام اختصاری CB صادر میگردد. در مورد نهاد صادر کننده. اعتبار سنجی نهاد صادر کننده گواهی نامه ایزو در مقالات همین سایت مطالب جامعی مکتوب شده. لذا مجددا اعلام میشود که CB می بایست تحت نظارت و ممیزی سازمان بالا دستی به نام اختصاری AB فعالیت، تایید گردد.

متقاضیان برای “دریافت و اخذ گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱” باید ابتدا استراتژی مشخصی طرح ریزی کنند. اینکه برای چه هدفی نیاز به دریافت گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱دارند، و آیا مدیران مجموعه آمادگی برای پیاده سازی الزامات ایزو 27001 سیستم مدیریت امنیت اطلاعات را دارند.

مدت زمان اخذ گواهینامه

مدت زمان ” اخذ گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱ ” سیستم مدیریت امنیت اطلاعات کاملا بستگی به اهداف در نظر گرفته شده سازمانی دارد. کمی با خود منطقی باشیم، هدف از گرفتن گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱چیست. آیا میخواهید امتیاز کامل برای حضور در مناقصه بدست آورید. یا اینکه میخواهید امنیت اطلاعات و شبکه خود را برای ارتقاء فرآیند های سازمانی خود افزایش دهید.

چنانچه صرفا جهت برندینگ، تبلیغات، یا حضور در مناقصه و یا بدست آوردن تمامی امتیازات در اعتبار سنجی سالیانه سازمان ها اقدام به اخذ گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱ میکنید، ما در سیستم کاران کنار شما هستیم که با کمترین هزینه و در مدت زمان کوتاهی گواهینامه ایزو اخذ نمایید.

تمامی مستندات و هر آنچه نیاز دارید تا به همراه گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱ به کارفرما ارائه دهید در سایت سیستم کاران مستندات قابل دسترسی میباشد. بنابراین برای اخذ گواهی نامه ایزو 27001 با حداقل هزینه و بهترین مزایا شرکت سیستم کاران در کنار شما است.

اگر خواهان “اخذ گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱” هستید تا فرآیندهای خود را اصلاح نمایید، پس نیاز به یک مشاور ایزو دارید. استراتژی تعیین شده و اهداف سازمانی مهمترین فاکتور در مدت زمان اخذ گواهینامه ایزو 27001 است. بنابراین برای اخذ گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱معتبر باید ابتدا اقدام به استقرار الزامات ایزو ۲۷۰۰۱ نمایید. مدت زمان اخذ گواهی نامه ایزو بستگی به اهداف تعیین شده سازمان دارد. با مشاوران سیستم کاران در تماس باشید تا شما عزیزان را در این راستا راهنمایی کنند.

 • “هماهنگی با دیگر استاندارد های سیستم مدیریت مانند ISO 9001 و ISO 14001″
 • “بر رشد و بهبود مداوم فرآیند های سیستم مدیریت امنیت اطلاعات تأکید میکند”
 • “موجب شفاف سازی الزامات مستند سازی میشود”
 • “شامل ارزیابی ریسک و فرآیندهای مدیریتی از طریق بکارگیری یک مدل فرآیندی PDCA میشود”

فواید استاندارد و ” گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱” و لزوم پیاده سازی استاندارد و گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱ فرمت مناسب و قابل اطمینانی به منظور در اختیار داشتن یک سیستم مطمئن امنیتی میباشد. در زیر به تعدادی از فوائد پیاده سازی این استاندارد اشاره شده است:

 • حصول اطمینان از پایداری تجارت
 • کاهش صدمات و تهدیدها توسط ایمن ساختن اطلاعات
 • سازگاری با استاندارد امنیت اطلاعات و حفاظت از داده ها
 • تصمیم گیری ها مطمئن باشند
 • مطمئن ساختن مشتریان و شرکای تجاری
 • امکان رقابت بهتر و موفق تر با شرکت های رقیب
 • ایجاد مدیریت فعال و پویا در پیاده سازی امنیت داده ها و اطلاعات طبق موارد یاد شده
 • واضح است که این استاندارد علاوه بر رویکرد فرآیندی و مشتری محوری، رویکردی تجاری را نیز دارا میباشد.

“جهت اخذ گواهینامه ایزو ۲۷۰۰۱” میتوانید از مجموعه مشاوره سیستم کاران مشاوره رایگان بگیرید. تیم سیستم کاران آماده صدور گواهینامه ایزو معتبر برای شما مشتریان عزیز بوده و میتوانید فرایند گرفتن ایزو ۲۷۰۰۱خود را به ما بسپارید. با افتخار آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *