گواهینامه ایزو 55001

گواهینامه ایزو 55001

گواهینامه ایزو 55001 چیست ؟

“گواهینامه ایزو 55001” یک گواهینامه برای مدیریت دارایی ها است. مدرک ISO 55001 شرکت ها را قادر می سازد تا دارایی های خود را به طور مسئولانه و موثر در طول چرخه عمر خود مدیریت کنند. با صدور گواهینامه ISO 55001، سازمان ها می توانند از انواع دارایی ها محافظت کنند، خطرات را شناسایی کرده و سیاست ها و رویه های شرکت را برای حفاظت از دارایی ها اجرا کنند.

پیاده سازی یک سیستم مدیریت جامع

“سیستم مدیریت دارایی”ISO 55001 میتواند توسط هر سازمانی با مجموعه ای از دارایی های فیزیکی یا نامشهود برای مدیریت استفاده شود. با ایجاد یک خط مشی مدیریت دارایی، شرکت ها می توانند مسئولیت ها را تعریف کنند، منابع را تخصیص دهند، ارتباطات را تسهیل کنند،پورتفولیوهای متغیر را مدیریت کنند و عملکرد را برای بهبود مستمر ارزیابی کنند.

تثبیت شهرت خود برای حفاظت از دارایی

“صدور گواهینامه” توسط Bureau Veritas نشانه ای قوی از تعهد شرکت شما به تعالی و قابلیت اطمینان است. گواهینامه ایزو 55001 با ارائه شفافیت به ذینفعان شهرت شما را افزایش می دهد و در عین حال بهترین شیوه های مدیریت دارایی را در فرهنگ شرکت شما تعبیه می کند. با گواهینامه ایزو 55001 مدیریت دارایی، به سهامداران و سرمایه گذاران خود از قابلیت اطمینان سرمایه گذاری هایشان در دارایی ها و زیرساخت های سازمان خود اطمینان دهید و توانایی خود را در مدیریت پایدار دارایی های خود نشان دهید.

“گواهینامه ایزو ISO “55001 که برای شرکت های صنعتی، مدیران زیرساخت، مقامات دولتی و مدیران دارایی های بزرگ طراحی شده است، به شما این امکان را می دهد تا عملکرد فنی و اقتصادی سایت های خود را بهینه کنید، بازگشت سرمایه تجهیزات خود را تسریع کنید و در نتیجه برای شرکت خود ارزش ایجاد کنید.

نکته : جهت اطلاع از شرایط تمدید گواهینامه ایزو کلیک کنید.

مزایای این گواهینامه

  • “مدیریت ریسک های فنی و عملیاتی،”
  • “عملکرد خود را بهینه کنید و به نتایج کلی و پایدارتری برسید،”
  • “سازمان خود را حول اهداف مشترک متحد کنید،”
  • “درک سهامداران از استراتژی مدیریت دارایی شما را تسهیل کنید،”
  • “بهبود تعادل بین کارایی کوتاه مدت و سودآوری پایدار بلند مدت (اهداف توسعه پایدار).”

استاندارد ایزو 55001

دستورالعمل برای صدور گواهینامه ایزو 55001

“بازدید ارزیابی (اختیاری)”:پیش تشخیص در شرایط واقعی با یک حسابرس برای به حداکثر رساندن شانس شما برای دریافت گواهینامه

“ممیزی اولیه”:حسابرس ما با تیم های شما مصاحبه می کند، شیوه های شما و داده های شما را با توجه به الزامات استاندارد تجزیه و تحلیل می کند.

“استرداد حسابرسی”: ارائه خلاصه نتیجه گیری حسابرسی، تحویل گزارش حسابرسی.

“گواهینامه”:گروه AFNOR گواهینامه و لوگوی شما را به مدت 3 سال صادر می کند.

“نظارت و تمدید”:یک ممیزی پیگیری هر سال و یک ممیزی تجدید هر 3 سال برنامه ریزی شده است.

مدیریت ریسک

“گواهینامه ایزو 55001” به طور مستمر فرآیندها، رویه‌ها و عملکرد دارایی‌ها را بررسی می‌کند تا تصمیمات مدیریتی آگاهانه را که هزینه، ریسک، فرصت و عملکرد تجاری را متعادل می‌کند، امکان‌پذیر سازد. با مدیریت و کاهش ریسک‌های مرتبط با مالکیت دارایی‌ها، کارایی و اثربخشی سازمانی شما را بهبود می‌بخشد.

بهینه سازی عملکرد

یک AMS قوی دارای “گواهینامه 55001ایزو” به بهبود با برنامه های اجرایی رسمی، اولویت بندی شده و هماهنگ کمک می کند که کل سازمان شما می تواند آن را درک کرده و متعهد به آن باشد. یک AMS خوب می‌تواند بازده سرمایه‌ گذاری و کاهش هزینه را بدون به خطر انداختن عملکرد کوتاه‌ مدت یا بلند مدت سازمانی شما تسهیل کند، که به نوبه خود می‌تواند منجر به حفظ ارزش دارایی‌ها شود و به نتیجه سود کمک کند.

محک زدن

از آنجایی که عملکرد خوب در مدیریت دارایی عمدتاً مستقل از نوع دارایی است،ISO55001 امکان مقایسه عینی عملکرد کسب‌ و کار شما را در بخش‌ های صنعتی، بین محیط‌ های تنظیم‌ شده/ غیرقانونی و عمومی/خصوصی فراهم می‌کند.

بهبود خدمات و پایداری سازمانی

از طریق “صدور گواهینامه ایزو 55001” سازمان شما به طور موثر هزینه ها و عملکرد کوتاه مدت و بلند مدت را مدیریت می کند و پایداری را بهبود می بخشد. این به سازمان شما اجازه می دهد تا به طور مداوم انتظارات عملکرد و مسئولیت اجتماعی را برآورده کند یا از آن فراتر رود تا نیازهای مشتری و ذینفعان را برآورده کند.

افزایش شهرت

“گواهینامه ایزو 55001″،با اطمینان از انطباق شفاف با الزامات قانونی، تضمین می کند که سازمان شما به استانداردها، سیاست ها و فرآیندهای مدیریت دارایی پایبند است. این منجر به بهبود رضایت مشتری، آگاهی و اطمینان ذینفعان میشود.

تخصص فنی

LRQA مرجع “صدور گواهینامه ایزو 55001″است؛ که نشان میدهد ما ارزیابان واجد شرایط و متخصصان صنعت را برای انجام ارزیابی شما داریم. ما ارزیاب‌های خود را برای برآورده کردن نیازهای تجاری شما مطابقت می‌دهیم و امکان ممیزی مؤثر و جامع از سیستم‌های شما را فراهم می‌آوریم.با ایفای نقش رهبری LRQA در توسعه PAS 55، و تکامل آن به ISO 55001، ما در موقعیت ایده آلی هستیم که به نیازهای مدیریت دارایی شما کمک کنیم. ما برای درک نیازها و شرایط منحصر به فرد کسب و کار شما وقت میگذاریم وبا قضاوت، حساسیت و دقت عمل می کنیم.

کسب و کار شما به LRQA کمک می کند تا به دیگران کمک کند

سودی که دارندگان “گواهینامه ایزو 55001″ایجادمی­کنند،بنیاد LRQA را تأمین می‌کند، خیریه‌ای که از تحقیقات، آموزش و مشارکت عمومی مرتبط با علم و مهندسی حمایت می‌کند. همه این‌ها به کمک می‌کند تا بر هدفی که هر روز به سمت آن حرکت می­کنید را هدایت ‌کند، و برای همکاری برای جهانی امن‌ تر کوشا باشیم.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم شما را با گواهینامه ایزو 55001 آشناکنیم و نکات مهمی درباره ی مزایا و فواید این مدرک بین المللی در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم که مطلب برای شما مفید بوده باشد ممنونیم که تا پایان مقاله با ما همراه بوده اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *