مزایای اخذ ایزو

مزایای اخذ ایزو

اطلاعات کامل در مورد مزایای اخذ ایزو

همانطور که میدانید ISO مخفف سازمان بین المللی استانداردسازی است. و مزایای اخذ ایزو بسیار زیاد است. از این رو با ما همراه باشید تا در این مورد اطلاعات خود را بالا ببرید و ابهامات و سوالات ذهنتان را برطرف سازید.

صدور گواهینامه ISO از طریق یک فرآیند صدور گواهینامه که توسط یک نهاد صدور گواهینامه معتبر انجام می شود، به دست می آید. این فرآیند شامل ارزیابی شیوه ها، رویه ها و سیستم های سازمان در برابر الزامات استاندارد ISO قابل اجرا است. در صورتی که سازمان با موفقیت تمامی الزامات را برآورده کند، گواهی ISO برای آن صادر می شود که از مزایای گرفتن ایزو تعهد به کیفیت و رعایت استانداردهای بین المللی است.

مقاله مرتبط : اخذ ایزو 

مزایای اخذ ایزو فوری با شرکت حرفه ای سیستم کاران

آیا تا به امروز به داشتن ایزو فکر کرده اید؟ آیا میدانید که برای کسب و کار خود به چه گواهی نامه ایزویی نیاز دارید؟ آیا با انواع استاندارد و مزایای استاندارد ایزو آشنایی دارید؟ آیا میدانید که چه استانداردی مناسب برای کسب و کار، سازمان و یا شرکت شما است؟ آیا از مزایا و فواید ایزو اطلاعی دارید؟ و سوال آخر آیا میدانید اگر قصد دریافت ایزو فوری داشته باشید به کجا باید مراجعه کنید؟ خبر خوب این است که همین الان درست ترین جایی هستید که میتوانید باشید. فقط کافیست با کارشناسان و مشاوران متخصص ما تماس بگیرید تا پاسخ تمامی سوالات خود را دریابید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

از جمله مزایای کلی اخذ و دریافت گواهینامه ایزو میتوان به این موارد اشاره کرد :

جهانی شدن و ایجاد مزیت رقابتی در صادرات و تجارت، دریافت گواهینامه بین المللی معتبر با کد رجیستر، ایجاد فروش بیشتر به دلیل تقویت برند، ایجاد و بهبود یک سیستم مدیریت کارا، مدیریت کیفیت محصولات و خدمات سازمان و در نهایت ایجاد احساس اطمینان خاطر در مشتریان که همین امر بسیار مهم و حائز اهمیت است و میتواند فروش شما را چندین برابر بیشتر کند و باعث رشد کسب و کار و تجارت شما بشود.

در مورد مزایای اخذ گواهینامه ایزو بیشتر بدانید:

برخی از انواع مزایای ایزو

صدور گواهینامه ISO می تواند چندین تأثیر مثبت بر کسب و کارها داشته باشد. در ادامه برخی از فواید گواهینامه ایزو iso را شرح خواهیم داد:

افزایش اعتبار و شهرت: گواهینامه ISO نشان می دهد که یک تجارت از استانداردهای بین المللی است و بهترین شیوه ها پیروی می کند. این امر اعتبار و شهرت شرکت را افزایش می دهد، زیرا نشان دهنده تعهد به کیفیت، ایمنی و رضایت مشتری است. در واقع از مزایای ایزو جلب اعتماد مشتریان، ذی نفعان و شرکا است.

بهبود رضایت مشتری: استانداردهای ISO بر رویکردهای “مشتری محور”، مانند برآورده کردن نیازهای مشتری، افزایش کیفیت محصول/خدمات، و پرداختن به بازخورد مشتری تمرکز دارند. با پیاده‌ سازی سیستم‌ های مدیریت دارای گواهی ISO، کسب ‌و کارها می‌توانند فرآیندهای خود را بهبود بخشند، محصولات یا خدمات ثابت و باکیفیت را ارائه دهند و از مزایای اخذ ایزو بهره مند شوند.

افزایش کارایی و صرفه جویی در هزینه: گواهینامه ISO پذیرش فرآیندهای کارآمد، مدیریت ریسک و بهبود مستمر را ارتقا می دهد. با اجرای رویه‌های استاندارد و بهینه‌سازی عملیات، کسب‌ و کارها می‌توانند گردش کار خود را ساده‌سازی کنند، خطاها را کاهش دهند، ضایعات را به حداقل برسانند و کارایی کلی را افزایش دهند. این به نوبه خود از فواید ایزو است که منجر به صرفه جویی در هزینه و بهبود عملکرد مالی می شود.

در مورد مزایای گرفتن ایزو بیشتر بدانید :

برخی از انواع مزایای ایزو

فواید گواهینامه ایزو iso

از فواید ایزو و هدف در اجرایی کردن آن، یکپارچه سازی و استانداردسازی فرایندهای اجرایی و روش های انجام امور در سازمان ها و شرکت ها در سرتاسر دنیاست. در واقع از مزایای ایزو می توان به هماهنگ سازی فرایندهای اجرایی مطابق یک دستورالعمل و استاندارد بین المللی اشاره کرد تا تبادلات تجاری، علمی، فنی و اقتصادی بین کشورها ساده تر و موثرتر شود و  مصرف کنندگان و ذی نفعان از کیفیت بالاتر یک محصول یا خدمت خروجی شرکت بهره مند شوند. این امر سبب می شود:

فرصت های بازار گسترده:  داشتن ایزو اغلب برای شرکت در بازارها یا صنایع خاص یک الزام است. می تواند درها را به روی فرصت های تجاری جدید، هم در داخل و هم در سطح بین المللی باز کند. بسیاری از مشتریان و سازمان‌ها ترجیح می‌دهند با تامین‌کنندگان دارای این گواهی کار کنند و به کسب‌ و کارهای دارای گواهی مزیت رقابتی و دسترسی به پایگاه مشتریان گسترده‌تری می‌دهند.

انطباق با مقررات و مدیریت ریسک : استانداردها اغلب با الزامات قانونی و مقرراتی در صنایع مختلف مطابقت دارند. از مزایای گرفتن ایزو این است که کسب و کارها می توانند مطابقت با مقررات مربوطه را نشان دهند و خطرات مرتبط با کیفیت، اثرات زیست محیطی، امنیت اطلاعات، بهداشت و ایمنی شغلی و سایر زمینه های حیاتی را کاهش دهند.

از جمله این راهنمایی ها ی لازم جهت اجرای ایزو :

سیستم های کیفیت موجود خود را با نیازهای ایزو مقایسه کنید. به تعهد و حمایت از مدیریت ارشد به خوبی توجه کنید. نقشه ها و نقش ها، مسئولیتها و زمان بندی ها را به اشتراک بگذارید. تمام کسب و کار را با ارتباطات داخلی خوب درگیر کنید. برای رسیدن به بهترین نتایج، یه تیم پیاده سازی ایجاد کنید. به طور منظم سیستم ایزو خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که شما آن را به طور مداوم بهبود می دهید. اصول مدیریت کیفیت را به کسب و کار خود متصل کنید. مشارکت کارکنان را با آموزش و انگیزش انگیزه دهید. به دریافت بازخورد مشتری و تامین کننده در مدیریت کیفیت فعلی توجه کنید. و در آخر میتوانید از مشاوران ما راهنمایی های لازم را بگیرید و اگر سوالی دارید که در اینجا به آن پاسخ داده نشده با ما تماس بگیرید.

تعامل کارکنان و فرهنگ سازمانی : ایزو فرهنگ کیفیت، حرفه ای بودن و بهبود مستمر را در سازمان پرورش می دهد. چارچوبی برای درگیر کردن کارمندان، تعریف نقش ها و مسئولیت ها و ارتقای احساس مالکیت و مسئولیت پذیری فراهم می کند. در واقع از فواید ایزو این است که می تواند منجر به افزایش رضایت، انگیزه و بهره وری کارکنان شود.

روابط با تامین کننده و مدیریت زنجیره تامین : از فواید گواهینامه ایزو این است که می تواند در انتخاب تامین کننده و مدیریت سودمند باشد. این نشان دهنده تعهد یک شرکت به کیفیت است و به تامین کنندگان اطمینان می دهد که کسب و کار طبق استانداردهای شناخته شده عمل می کند. این می تواند روابط با تامین کنندگان را تقویت کند، کارایی زنجیره تامین را بهبود بخشد و از تحویل ورودی های با کیفیت بالا اطمینان حاصل کند.

توجه به این نکته مهم است که در حالی که مزایای گرفتن ایزو بر کسی پوشیده نیست، تأثیر آن ممکن است بسته به صنعت، بازار و سازمان خاص متفاوت باشد. پیاده سازی و ادغام موفقیت آمیز سیستم های مدیریت دارای این گواهی نیازمند تعهد، سرمایه گذاری و تلاش های مداوم برای حفظ انطباق و ایجاد بهبود مستمر است.

فواید گواهینامه ایزو iso

مزایای اخذ ایزو در استانداردهای محبوب

استانداردهای iso، مجموعه ‌ای از الزامات، راهنما، دستورالعمل‌ ها و مشخصات فنی هستند که توسط سازمان بین‌المللی استانداردسازی تدوین و منتشر می ‌شوند  و از فواید گواهینامه ایزو iso و هدف آن افزایش کارایی، ایمنی و … در مراودات بین المللی است. برخی از مزایای iso در انواع استانداردها به شرح زیر است:

ISO 9001:2015 – سیستم مدیریت کیفیت (QMS):

این استاندارد معیارهایی را برای یک “سیستم مدیریت کیفیت” تعیین می کند که بر رضایت مشتری، بهبود مستمر و مدیریت موثر فرآیندها تاکید دارد. سیستم مدیریت کیفیت (QMS) برای سازمان های تولید خودرو و قطعات خدمات مربوطه: این استاندارد که با نام IATF 16949 شناخته می شود، به طور خاص برای صنعت خودرو طراحی شده است. این استاندارد الزامات اضافی ISO 9001 را با تمرکز بر فرآیندهای خاص تولید و زنجیره تامین خودرو بیان می کند.

ISO 14001:2015 – سیستم مدیریت محیطی (EMS):

این استاندارد چارچوبی را برای سازمان ها فراهم میکند تا یک “سیستم مدیریت زیست محیطی” موثر ایجاد و حفظ کنند و به آنها کمک می کند تا اثرات زیست محیطی خود را به حداقل برسانند و با مقررات زیست محیطی مطابقت داشته باشند.

ISO 45001:2018 – سیستم “مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی” (OHSMS):

این استاندارد الزامات یک سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی را مشخص می کند و از مزایای ایزو این استاندارد این است که به سازمان ها کمک می کند تا از صدمات، بیماری ها و تلفات ناشی از کار جلوگیری کنند.

ISO 50001:2018 – “سیستم مدیریت انرژی” (EnMS):

از مزایای ایزو این استاندارد این است که چارچوبی را برای سازمانها فراهم می کند تا یک سیستم مدیریت انرژی ایجاد کنند و آنها را قادر به بهبود عملکرد انرژی، کاهش هزینه های انرژی و به حداقل رساندن انتشار گازهای گلخانه ای میکند.

ISO 13485:2016 – “سیستم مدیریت کیفیت تجهیزات پزشکی”:

این استاندارد مختص صنعت تجهیزات پزشکی است. الزامات یک سیستم مدیریت کیفیت در طراحی، توسعه، تولید وخدمات تجهیزات پزشکی را تشریح میکند.

ISO/IEC 27001:2013 –” امنیت اطلاعات برای مدیریت خدمات فناوری اطلاعات”:

این استاندارد بر امنیت اطلاعات در چارچوب مدیریت خدمات فناوری اطلاعات تمرکز دارد. این یک رویکرد سیستماتیک برای مدیریت اطلاعات حساس و اطمینان از محرمانه بودن، یکپارچگی و در دسترس بودن آنها ارائه میدهد.

ISO 22301:2019 –”سیستم مدیریت تداوم کسب و کار”:

این استاندارد به سازمانها کمک میکند تا یک سیستم مدیریت تداوم کسب و کار را ایجاد و حفظ کنند. از مزایای گرفتن ایزو این استاندارد این است که شرکت شما را  قادر می سازد تا تهدیدات بالقوه را شناسایی کنند، برنامه ها و قابلیت هایی را برای پاسخگویی به اختلالات ایجاد کنند و از تداوم عملکردهای حیاتی کسب و کار اطمینان حاصل کنند.

ISO 22000:2018 –”سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی”:

این استاندارد برای سازمان های صنایع غذایی قابل اجرا است. الزامات یک سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی را تعیین می کند و به سازمان ها کمک می کند تا از ایمنی محصولات غذایی در سراسر زنجیره تامین اطمینان حاصل کنند.

ISO/IEC 20000-1:2018 –”سیستم مدیریت خدمات فناوری اطلاعات”:

این استاندارد بر مدیریت خدمات فناوری اطلاعات تمرکز دارد. این چارچوبی را برای سازمان‌ها فراهم می‌کند تا یک سیستم مدیریت خدمات فناوری اطلاعات مؤثر ایجاد و حفظ کنند و از ارائه خدمات فناوری اطلاعات با کیفیت بالا اطمینان حاصل کنند.

ISO 31000:2018 –”مدیریت ریسک”:

این استاندارد اصول و دستورالعمل هایی را برای مدیریت موثر ریسک ارائه میدهد. این به سازمان ها کمک می کند تا ریسک ها را در حوزه های مختلف عملیات خود شناسایی، ارزیابی و مدیریت کنند.

اینها تنها چند نمونه از گواهینامه های تخصصی ISO هستند. بسیاری از استانداردهای دیگر برای صنایع و بخش‌های خاص مانند خودروسازی (ISO/TS 16949)، هوافضا (AS9100)، مدیریت انرژی (ISO 50001) و مسئولیت اجتماعی (ISO 26000) در دسترس هستند. انتخاب گواهینامه بستگی به ماهیت فعالیت های سازمان و الزامات خاصی دارد که به دنبال رفع آن است.

ISO/IEC 17025:2017 – “الزامات عمومی برای صلاحیت آزمایشگاه‌های آزمایش و کالیبراسیون”:

این استاندارد برای آزمایشگاه‌هایی که فعالیت‌های آزمایش و کالیبراسیون را انجام می‌دهند، قابل اجرا است. چارچوبی برای اطمینان از صلاحیت فنی و قابلیت اطمینان نتایج آزمایشگاهی فراهم می کند.

ISO 20121:2012 –”سیستم مدیریت پایداری رویدادها”:

این استاندارد برای صنعت رویدادها طراحی شده است. این به سازمان ها کمک می کند تا رویدادها را به شیوه ای پایدار با در نظر گرفتن اثرات اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی برنامه ریزی و مدیریت کنند.

ISO/IEC 19770-1:2017 –”مدیریت دارایی فناوری اطلاعات”:

این استاندارد دستورالعمل هایی را برای مدیریت دارایی های فناوری اطلاعات در طول چرخه عمر آنها ارائه می دهد. مزایای ایزو این استاندارد این است که به سازمان ها کمک می کند تا ارزش، هزینه، ریسک و عملکرد دارایی های فناوری اطلاعات خود را بهینه کنند.

ISO 27017:2015 – آیین نامه عمل برای “کنترل های امنیت اطلاعات” برای سرویس های ابری:

این استاندارد بر روی کنترل های امنیت اطلاعات ویژه محیط های رایانش ابری تمرکز دارد. فواید ایزو این استاندارد این است که به ارائه دهندگان خدمات ابری و مشتریان کمک می کند تا خطرات امنیتی را مدیریت کرده و از داده ها در فضای ابری محافظت کنند.

این تنها چند نمونه از مزایای ایزو در استانداردهای مختلف بود. استانداردهای ISO متعددی در صنایع و بخش‌های مختلف موجود است که به جنبه‌های خاصی از کیفیت، ایمنی، امنیت و مدیریت زیست محیطی می‌پردازد. انتخاب یک گواهینامه خاص به صنعت، اهداف و الزامات انطباق سازمان بستگی دارد.

کلام آخر

بسیار از شما همراهان عزیز ممنونیم که این مقاله آموزشی را مطالعه کردید و به دانش خود افزودید. تمام تلاش تیم ما یاری دادن و اطلاعات مفید و به روز دادن به شما عزیزان است.

مزایای اخذ فوری گواهینامه ایزو توسط شرکت سیستم کاران :

 • پیاده سازی کاملا رایگان
 • جلب اعتماد ذینفعان و مشتریان
 • مشاوره تلفنی و حضوری
 • کمک به ایجاد کنترل ها و بهبود کیفیت
 • سرعت در کارسازی
 • بهبود کیفیت و کاهش ضایعات
 • صدور گواهینامه ایزو فوری
 • جلب اعتمادعموم مردم جهت شیوه های تجاری صحیح ومطمئن
 • پرداخت کمترین هزینه جهت صدور گواهینامه ایزو
 • صدور فوری گواهینامه ایزو
 • ارتقای وجهه شرکت در بازار و عمومی
 • گرفتن مشاوره از مشاورین فوق حرفه ای در زمینه صدور گواهینامه های ایزو
 • پشتیبانی 24 ساعته
 • افزایش قرارداد و چشم اندازها
 • استفاده از تجربیات متخصصین ایزو
 • بهبود مدیریت ریسک و عملکرد
 • افزایش قابلیت اطمینان محصول و خدمت
 • جذب مشتری و افزایش مشتری و در نتیجه رشد کسب و کار

ما در مجموعه بزرگ سیستم کاران کنار شما هستیم که با کمترین هزینه و در مدت زمان کوتاهی “گواهینامه ایزو” اخذ نمایید.

تمامی مستندات و هر آنچه نیاز دارید به همراه گواهینامه ایزو در سایت سیستم کاران مستندات قابل دسترسی میباشد.

بنابراین برای اخذ گواهی نامه ایزو با حداقل هزینه و بهترین مزایا شرکت سیستم کاران در کنار شما است.

ممنون که تا اینجا به مقاله مزایای اخذ گواهینامه ایزو همراه ما بودید. تیم سیستم کاران همه تلاش خود را میکند تا پاسخ تمامی سوالات شما را بدهد و هرگونه ابهامی را برای شما برطرف کند.

مزایای اخذ ایزو برای سازمان ها، صنایع و شرکت های مختلف چیست؟

✔ از فواید اخذ ایزو می توان به هدفمند کردن، استانداردسازی و یکپارچه سازی روش ها و فرایندهای اجرایی در سازمان ها و شرکت های سراسر دنیا اشاره کرد. در واقع مزایای اخذ ایزو زمانی خود را نشان می دهد که برای فرایندهای اجرایی در شرکت ها یک دستورالعمل و ساختار استاندارد تعریف می شود و تبادلات تجاری، علمی، فنی و اقتصادی را برای تمامی ارگان ها در سراسر دنیا مشابه می کند تا این شرکت ها ساده تر و موثرتر با یکدیگر به مراودات مختص خود بپردازند

مزایای استاندارد ایزو برای شرکت ها چیست؟

✔ استانداردهای iso، مجموعه ‌ای از الزامات، راهنما، دستورالعمل‌ ها و مشخصات فنی هستند که توسط سازمان بین‌المللی استانداردسازی تدوین و منتشر می ‌شوند و مزایای استاندارد ایزو و هدف آن افزایش کارایی، ایمنی، جلب اعتماد مشتریان و ذینفعان، بهبود کیفیت خروجی و موارد دیگر در راستای یکپارچه سازی فرایندهای اجرایی در شرکت ها و مراودات بین المللی آن ها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *