گواهینامه ایزو 9001

گواهینامه ایزو 9001

گواهینامه ایزو 9001 چیست؟

“گواهی نامه iso یا گواهینامه ایزو 9001” : به مدیریت کیفیت در بخش تولید و خدمات اطلاق میگردد. این گواهینامه ایزو به عنوان مهمترین استاندارد شناخته شده در عرصه بین المللی برای سیستم مدیریت کیفیت یا qms تعریف میشود. استاندارد ایزو 9001 یک استاندارد جامع و کامل است که در بیش از 187 کشور مورد موافقت و اجرا واقع شده است.

“گواهی سیستم مدیریت کیفیت” یک راهنمای جامع و دستور العمل لازم الاجراست که در تمام سازمان ها، شرکتها و ارگان هایی اجرا میشود که بر موضوع کیفیت تاکید ویژه ای دارند. درواقع شرکت ها و سازمان هایی که موفق به دریافت ایزو 9001 شده اند به مشتریان خود اعلام میکنند که خدمات و تولیدات آن ها توسط یک سیستم مدیریت کیفیت کنترل میشود.

گواهینامه ایزو 9001

این استاندارد( “گواهی نامه ایزو 9001” )گسترده‌ترین استاندارد qmsدر جهان است که بیش از ۱ میلیون گواهینامه برای سازمانها در ۱87 کشور جهان اخذ شده است. جهت اخذ ایزو ۹۰۰۱ ( دریافت گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ یا صدورگواهی نامه ایزو ۹۰۰۱ ) سیستم کاران آماده ارائه خدمات به شرکت ها، ارگان ها و سازمان ها میباشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با پشتیبانهای مجرب و حرفه ای تیم سیستم کاران تماس بگیرید.

استاندارد و گواهی نامه ایزو 9001

استانداردی جامع و عمومی برای تمامی شرکت ها، سازمان ها و مراکزی است که به موضوع کیفیت توجه دارند. شرکت ها و مراکزی که موفق به اخذ گواهینامه استاندارد ISO 9001 میگردند به مشتریان خود اعلام میدارند که یک سیستم مدیریت کیفیت موثر در آن شرکت فعال است. گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ راهی سریع و آسان برای مصرف کنندگان بالقوه است که ببینند آیا شرکت شما وقت و تلاش خود را برای اطمینان از این که محصول یا خدماتی که ارائه میدهید، دارای کیفیت قابل قبول است یا خیر.برای کسب اطلاعات بیشتر با سیستم کاران همراه باشید.

 از ساختار مشترک ارائه شده توسط” Annex SL” پیروی میکند.” ISO 9001: 2015 “با سایر سیستم های مدیریتی، مانند ISO 14001 سازگاری بیشتری دارد و باعث میشود که ادغام سیستم های مدیریتی موثرتر و کارآمدتر شود. استاندارد ISO 9001 بدین منظور تدوین شده است تا سازمان ها را از هر نوع و در هر اندازه ای که باشند در استقرار و اجرای مؤثر سیستم مدیریت کیفیت یاری دهند.

تقاضا

صدور گواهینامه ایزو

صدور گواهینامه ایزو 9001 چه شرایطی دارد؟

“گواهینامه ایزو 9001”: امروزه کمتر شرکت و سازمانی را میتوان یافت که در حوزه تجارت اعم از تولید یا خدمات فعالیت داشته باشد و با جزییات گواهینامه ایزو 9001 آشنایی نداشته باشد. ایزو 9001 با عنوان مدیریت کیفیت یکی از مهمترین استانداردهای تدوین شده در سازمان جهانی استاندارد یا iso است. در این مقاله به معرفی استاندارد مورد نظر با عنوان ایزو مدیریت کیفیت یا همان ایزو 9001 می پردازیم همچنین شرایط دریافت ایزو مدیریت کیفیت را تشریح خواهیم کرد. با سیستم کاران همراه باشید.

مزایای دریافت گواهینامه ایزو 9001

“گواهینامه ایزو 9001”: وقتیکه علامت، استاندارد و نشان گواهی ایزو 9001 روی یک تولید یاخدمت قرار میگیرد در واقع مصرف کننده میتواند به راحتی یک سیستم مشخص و تعریف شده از ابتدای تولید تا انتهای آن را درک کند. به عنوان مثال زمانیکه یک کارخانه تولید چیپس و پفک، علامت ایزو 9001 را روی کارتن و بسته های چیپس و پفک درج میکند به مصرف کنندگان این اطمینان را میدهد که محصول تولید شده امروز هیچ گونه تفاوتی با محصولات قبل و محصولاتی که در آینده تولید میشوند نخواهد داشت.

“گواهی نامه و استاندارد ایزو 9001″این سیستم مشخص و معین در چرخه مدیریت امنیت خاصی را برای مصرف کننده ایجاد میکند البته این گواهی در چند سال اخیر تحت تاثیر پیشنهادات خاصی واقع شده است که امکان ریسک را به تولید کنندگان میدهد بدین صورت که از چرخه تعریف شده فوق خارج شده و برای افزایش کیفیت محصولات خود تلاش کنند با این حال این عملکرد نیز باید منطبق بر یک سیستم مدیریت کیفیت باشد که جزییات آن در استاندارد 9001 سازمان ایزو درج شده است.

ضرورت اخذ گواهی ایزو 9001 مدیریت کیفیت

“گواهی ایزو 9001 مدیریت کیفیت “تولیدکنندگان باید به یک زبان شیوا ، رسا ، ساده ، مختصر و قاعده مند با مشتریان خود در ارتباط باشند. ضرورت اخذ گواهی ایزو مدیریت کیفیت از آن جهت ضرورت دارد که تولیدکننده یا صاحب یک خدمت خاص این حس را به مشتری القا میکند که رضایت شما در راس اهداف ما قرار دارد. شما اگر به عنوان تولید کننده یا صاحب یک خدمت خاص نسبت به دریافت گواهی ایزو مدیریت کیفیت بی اعتنا باشید خود را در دایره خطر قرار داده و ممکن است به زودی از عرصه رقابت حذف شوید. زیرا امروزه تمامی کسب و کارهای حرفه ای دارای این گواهینامه هستند.

درنتیجه رمز موفقیت در تجارت و کسب و کار پیدا کردن بازار مناسبتر و گسترده تر از قبل است و این امر نیز مهیا نمیشود مگر با کسب مشتریان جدید. مشتریان و مصرف کنندگانی که تا به حال از محصولات و خدمات شما استفاده نکرده اند نیاز به یک حاشیه امن برای انتخاب تولیدات و خدمات شما دارند. این حاشیه امن با درج علائم استاندارد و بخصوص علامت استاندارد مدیریت کیفیت یا همان گواهی نامه ایزو 9001 به دست میآید.

شاید اکثریت مردم و اجتماع به عنوان هدف نهایی بازار شما چندان با این اطلاعات آشنایی نداشته باشند اما واسطه ها، دلالان و همچنین فروشندگانی که صاحب فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای هستند و صاحبین کسب و کارهای بزرگ و موفق و شرکتهای به نام با این عناوین به خوبی آشنایی داشته و اصولا محصولاتی را در معرض فروش یا معرفی قرار میدهند که ازکیفیت آن ها مطمئن باشند.

 

گواهینامه ایزو برای تولیدی ها

پیاده سازی گواهینامه ایزو 9001 درواحدهای تولیدی و خدماتی

“پیاده سازی گواهی نامه ایزو 9001”: برای پیاده سازی این گواهی نامه باید نقاط مثبت و نقاط منفی سازمانی را بررسی کرده و وضعیت موجود را در تطابق با قواعد و قوانین استاندارد مورد نظر قرار دهید. ممکن است شما در جریان بررسی اوضاع موجود برای پیاده سازی استاندارد ایزو 9001 متوجه شوید که بسیاری از این موارد را در شرکت یا سازمان خود اجرا کرده اید. با سیستم کاران همراه باشید تا در مورد این گواهینامه بیشتر بدانید.

“پیاده سازی استاندارد9001 “برای پیاده سازی هر استاندارد (به ویژه استاندارهای ایزو 9001) نیاز به یک مشاور متخصص در آن زمینه است تا با شناخت و تجربه کافی، بتواند بهترین مشاوره پیاده سازی الزامات استاندارد ایزو 9001 مورد نظر را ارائه کند. در این راستا شرکت سیستم کاران خدمات پیاده سازی را برای شما عزیزان به صورت رایگان انجام میدهد.

“گواهینامه سی ای “برخی از گواهینامه ها مانند نشان CE دارای الزاماتی مانند استانداردهای ایزو نیستند. بلکه برای دریافت یک گواهینامه CE توسط شرکت یا مشاور باید تکنیکال فایل های مورد نیاز برای محصول مورد نظر آماده شده و در موارد دیگر آزمایشات تکمیلی نیاز انجام گردیده و تست ریپورت ها ضمیمه گردد. در مورد گواهینامه CE  مقاله  “آشنایی با گواهینامه CE” را مطالعه کنید. پس نتیجه گام اول در مراحل اخذ ایزو 9001 این شد که باید در ابتدای کار محیط شرکت را با الزامات ایزو مورد نظر تطبیق داد و به نوعی اثبات کرد که سازمان به بندهای الزامات آن استاندارد توجه داشته و موارد قابل شهود است.

در هر صورت باید به این نکته دقت کنید که “سازمان استاندارد جهانی” یک سازمان پویا و فعال است و به صورت مستمر در راستای بهبود وضع موجود تلاش میکند. بنابراین اگر تصور می کنید تمام دستورالعمل های این سازمان را در واحد تجاری خود اجرا کرده اید، اما همچنان ثبت گواهی به نام شما صورت نگرفته است بهتر است در جزییات دقت کرده و مشکل کار را بررسی کنید.

شما میتوانید همچنین از سیستم یک پارچه سازی “مدیریت کیفیت” نیز بهره مند شوید مشروط بر اینکه در راستای دریافت گواهی های مرتبط با گواهی ایزو 9001 اقدام نمایید. از جمله این موارد میتوان به گواهی ایزو 14001 و رژن 2015 و گواهی ایزو 45001 اشاره نمود. با سیستم کاران و مقاله های حرفه ای ما همراه باشید.

نحوه دریافت گواهینامه ایزو 9001

شما زمانی میتوانید به دریافت گواهی ایزو “مدیریت کیفیت” امیدوار باشید که خط مشی دقیق و کنترل شده ای را ایجاد کرده و در همان راستا مبادرت به ارائه خدمت و تولید بپردازید. دریافت گواهینامه ایزو 9001 نیز باید با تکمیل درخواست و فرم مربوطه در موسسات مجاز صورت گیرد. شما هم اکنون می توانید برای دریافت مشاوره در زمینه اخذ گواهینامه ایزو 9001 با شماره تلفن های ما تماس بگیرید.

آخرین نسخه‌ی استاندارد ایزو ۹۰۰۱

“ایزو 9001، ۲۰۱۵”نسخه فعلی این استاندارد ایزو 9001، ۲۰۱۵است. استاندارد ISO 9001:2015 در اکتبر ۲۰۱۵ منتشر شد و جایگزین نسخه قبلی ایزو ۹۰۰۱:۲۰۰۸ شد. بازنگری به روز شده شامل بسیاری از فرایندهای تجدید نظر قبلی استاندارد بات مرکز بیشتر بر تفکر مبتنی بر ریسک و درک زمینه سازمان است. برای درک ا این تغییر، یک تغییر ساختاری عمده از استاندارد ویرایش ۲۰۰۸ ایزو ۹۰۰۱ ایجاد شد. گفتنی است که بندهای اصلی استانداردن سخه های ۲۰۱۵ و ۲۰۰۸ متفاوت است.

گواهینامه ایزو برای محصولات

آیا دریافت گواهینامه ISO ایزو9001  به معنی ارائه‌ی محصولات و خدمات با کیفیت بالاست؟

“استاندارد ISO 9001”: یک سیستم مدیریت کیفیت جامع بوده که تمامی فرایندهای سازمان از ابتدا تا انتها تحت کنترل و بازرسی قرار میدهد به عنوان مثال یک شرکت تولید کننده چیپس سیب زمینی که گواهینامه ISO 9001 را داراست به این معنی است که چیپس تولیدی امروز با چیپس تولیدی فردا مزه متفاوتی از لحاظ میزان نمک، روغن، مواد اولیه و میزان پخت نداشته و تمامی فرایند ها از خرید مواد اولیه تا فرایند تولید و بسته بندی براساس دستورالعمل های تعریف شده، تایید شده و مشخص صورت میگیرد.

“گواهی نامه ایزو9001”: وقتیکه نیاز به بهبود در فرآیندها باشد پیش از هر اقدامی دستور العملهای قدیمی مورد ویرایش و  تغییر قرار گرفته و دستورالعمل و روش اجرایی های جدید مورد تایید، تصویب و اجرا قرار میگیرند. لذا داشتن و اخذ گواهینامه ISO 9001  ایزو 9001 در وهله ی اول موجب ایجاد ساماندهی کیفی در روند تولیدات یا خدمات شده و مانع از انجام سلیقه ای در امور میشود. با سیستم کاران همراه باشید تا در مورد گواهینامه های ایزو بیشتر بدانید.

با در نظر گرفتن اینکه در “گواهی نامه ISO 9001” به موضوع بهبود مستمر توجه جدی شده از واحدهای صنعتی، شرکتها، سازمانها، اداره ها، ارگانها یا مراکز خدماتی دارنده این استاندارد انتظار میرود که طی برنامه ای منظم کیفیت محصولات خود را نیز ارتقا بخشند. در ورژن و ویرایش جدید گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ که به ISO 9001 : 2015 شناخته میشود به بحث مدیریت ریسک نیز توجه ویژه شده و می بایست در تمامی فرآیندهای سازمانی به بحث ریسک توجه نمود.

چرا اخذ گواهینامه ISO 9001 مهم است ؟و ارتباط با سایر استانداردها چیست؟

“استاندارد ایزو ISO 9001 سیستم مدیریت کیفیت” نیاز بسیاری از شرکت ها، سازمان‌ها و سایر بنگاههای اقتصادی میباشد و اهمیت این استاندارد بسیار تامل برانگیز است و به عبارتی یکی از شاخصه‌های استاندارد سازی نحوه مدیریت سازمان‌ها در سطح جهانی می‌باشد. اجرای الزامات سیستم مدیریت کیفیت استاندارد ISO 9001 در هر سازمانی، توانایی آن سازمان را در ارائه محصولات و خدماتی که دلخواه مشتری باشد، برآورده میکند و هدف اصلی از استقرار این سیستم ، افزایش رضایت مشتریان از طریق بهبود کیفیت خدمات و تولیدات است. سیستم کاران در راستای اخذ استاندارد 9001 به شما کمک میکند.

واضح و شفاف است که برای “رهبری و اداره موفق سازمان” باید آن را به گونه ای نظام مند و شفاف هدایت، کنترل و مدیریت کرد. این موفقیت میتواند در پرتو استقرار و برقرار نگهداشتن سیستم مدیریتی باشد که برای بهبودپ یوسته سازمان طراحی شده است و در عین حال به نیازهای مشتریان درون سازمانی وبرون سازمانی توجه ویژه میکند.”ساختارAnnex SL”، زبان مشترک بین سیستم های مدیریت ایزو است، که مسیر صدور گواهینامه های مربوط به انطباق را ساده میکند. همچنین، با تمرکز بر روی ریسک، موارد نگران کننده را از قبل مشخص میکند و به شما این امکان را می دهد تا منابع مورد نیاز خود را در جایی که بیشترین نیاز را دارند، اختصاص دهید.

“اخذ گواهینامه ایزو 9001 با شرکت سیستم کاران” : اگر که همراه با گواهینامه ISO 9001 استاندارد ایزو ۱۴۰۰۱ و OHSAS18001 اجرایی شده و گواهینامه آنها صادر گردد در اصطلاح سیستم مدیریت یکپارچه IMS پیاده سازی شده است. به شرکت ها و سازمان توصیه می گردد همراه با استاندارد ISO 9001:2015 ( آخرین ورژن ISO 9001 ) نسبت به دریافت ایزو ۱۴۰۰۱ورژن ۲۰۱۵و OHSAS18001 ورژن ۲۰۰۷ ( که اکنون ایزو ۴۵۰۰۱ جایگزین آن شده است) نیز اقدام نمایند تا ضمن صرفه جویی در هزینه از طریق دریافت گواهینامه IMS ( ایزو ۹۰۰۱ ، ایزو ۱۴۰۰۱ و OHSAS18001 ) تاثیر مثبت تری در دیدگاه مشتریان از طریق تقویت برند خود گذارند.

 

استقرار استاندارد ایزو ۹۰۰۱

“استقرار سیستم مدیریت کیفیت”بر اساس استاندارد ایزو ۹۰۰۱ باید وضعیت موجود، نقاط ضعف، نقاط قوت و تطابق سازمانی را شناسایی و با این استاندارد بررسی و مقایسه کرد. ممکن است سازمانها به این نتیجه برسند که بسیاری از نیازمندیهای موجود در استاندارد ایزو ISO 9001 را در حال حاضر رعایت می کنند ، ولی چگونگی آنها ثبت نشده است. استاندارد ایزو 9001 ISO 9001 تأکید می کند که یک سازمان به تعیین، اجرا، مدیریت، بهبود مستمر و اثر بخشی فرایندهایی که در سیستم مدیریت کیفیت موردنیاز است، اهمیت میدهد و تأثیر متقابل این فرایندها را به منظور بدست آوردن اهداف سازمانی مدیریت میکند.

 

ISO 9000  در مقابل ISO 9001

“ایزو 9000 در مقابل ایزو 9001 “: در حالیکه ISO 9001 : 2015، برای ایجاد یک سیستم مدیریت کیفیت میباشد، استانداردهای دیگری در خانواده ایزو ۹۰۰۰ وجود دارد که از الزامات ISO 9001 پشتیبانی میکند. ISO 9000، هفت اصل مدیریت کیفیت را در ورای ISO 9001 توضیح میدهد و کلیه اصطلاحات استفاده شده در استاندارد ایزو ۹۰۰۱ را تعریف میکند. علاوه بر این، ISO 9004 راهنمایی در مورد موفقیت آمیزتر شدن یک سیستم مدیریت کیفیت ایزو 9001 را ارائه میدهد و بر چگونگی بهبود فرآیند اجرایی ایزو ۹۰۰۱ با ارائه بهترین اطلاعات عملی تمرکز دارد.

 

اخذ گواهینامه ایزو 9001 – اخذ ایزو ۹۰۰۱ صدور ایزو ۹۰۰۱ دریافت ایزو ۹۰۰۱ گواهی نامه ایزو 9001

“جهت اخذ ایزو ۹۰۰۱ ” میتوانید از طریق شرکت سیستم کاران بابیش از چند دهه فعالیت و سابقه کاری در زمینه اخذ گواهینامه ایزو برای سازمانها، شرکتها، صاحبین کسب وکار و… اقدام نمایید.

“سیستم کاران” برترین مرکز جهت اخذ ایزو ۹۰۰۱ در کشور با مجوز رسمی سازمان صنعت، معدن و تجارت میباشد. برای اخذ ایزو۹۰۰۱ از طریق لینک درخواست گواهینامه اقدام نمایید. همچنین میتوانید برای اخذ ایزو ۹۰۰۱ با پشتیبانهای ما تماس بگیرید و علاوه بر درخواست خود از مشاوره حرفه ای و رایگان ما در زمینه صدور گواهینامه ایزو استفاده کنید. کلیه گواهینامه های صادره توسط شرکت سیستم کاران تحت اعتبار نهادهای جهانی صادر میگردند. همین حالا با ما تماس بگیرید. مشاورین ما آماده پاسخ گویی به شما عزیزان هستند.

2 دیدگاه برای “گواهینامه ایزو 9001

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *