گواهینامه ایزو معادن

گواهینامه ایزو معادن

گواهینامه ایزو معادن و استانداردهای ویژه

گواهینامه ایزو معادن ؟ برای این صنعت مهم چه استانداردهایی موجود است ؟ از کدام گواهینامه ها میتوان در این مشاغل استفاده نمود؟ استانداردهای ایزو مخصوص برای معادن نشان‌ دهنده تعهد به یکپارچگی، بهبود مستمر و رضایت مشتریان است. معادن اثرات متعددی چه مضر و چه مثبت، در محیط خود باقی می‌گذارند. در نتیجه ، در این مسیر کسب گواهینامه ایزو مخصوص برای صنعت معدن موضوعی حیاتی است.

معادن و استخراج معادن؟

استخراج معادن یک فعالیت موقتی است که در آن معادن از هر نقطه ای بین چند سال تا چند دهه کار می کنند. با این حال، به طور فزاینده‌ای، آنچه پس از بسته شدن یک معدن اتفاق می‌افتد، و تأثیری که بر جامعه و محیط محلی می‌گذارد، تأثیر مهمی بر رقابت‌ پذیری عملیات معدن دارد.

صنعت معدن چیست؟

همراه ما باشید تا کمی با این صنعت آشنا شوید و احتیجاتش را بهتر درک کنید. معدن چیست؟ “صنعت معدن” چیست؟ مواد معدنی گران ‌بها و سایر منابع زمین ‌شناسی از معادن استخراج می ‌شوند. مواد استخراج شده معدنی از بعد تولیدی و تجاری مفید واقع می‌شوند. تولید فلزات، سرمایه گذاری فلزات و تجارت فلزات از عملیات های معمولی برای بخش معدن هستند. صنعت معادن در حال حاضر برای برآوردن نیازهای انرژی امروزی ضروری است و می‌تواند نقش اساسی در بسیاری از اقتصادهای ملی ایفا کند. با این حال، الزامات زیست محیطی را باید برآورده کند. بهره ‌برداری بیرویه از منابع محدود به ضرر نسل‌های آینده است؛ به همین دلیل استانداردهای ایزو ویژه معادن نقش مهمی در تضمین توسعه پایدار دارد.

جهت اخذ استاندار ایزو – گواهینامه ایزو – گواهینامه ایزو معادن ( دریافت ایزو یا صدور ایزو) سیستم کاران آماده ارائه خدمات به شرکت ها و سازمانها می باشد. کارشناسان ما تمام وقت آماده خدمات رسانی به شما مشتریان عزیز هستند ما در سیستم کاران کنار شما هستیم که با کمترین هزینه و در مدت زمان کوتاهی گواهینامه ایزو اخذ نمایید.

به چه دلیل صنعت معادن به گواهینامه ایزو نیاز دارند؟

محیط یک شرکت معدنی با ارتباط بین هوا آب، خاک، طبیعت، گیاهان، حیات ‌وحش، و انسانها شکل می گیرد. مدیریت محیط زیست شرکت، باید حوزه مسئولیت این محیط را پوشش دهد. برای مثال برای حمل‌ و نقل افراد تجهیزات، مواد و زباله، معادن به مقادیر قابل ‌توجهی از انرژی جهت تهویه، خنک‌ کننده اضافی، تقطیر با قدرت و فلز کاری نیاز دارند. حتی کارهای درون و برون اداری نیاز به منابع و قدرت دارند بنابراین برای مدیریت معادن به بهترین شکل ممکن، نیاز به استانداردهای ایزو ویژه معادن داریم. این استانداردها علاوه بر بهبود عملکرد مدیریت ایمنی کارگران در معدن را نیز تضمین می‌کنند و با ارائه ابزارهایی به ادامه چرخه بهبود در کسب‌ و کار کمک می‌کنند.

مزایای اخذ و دریافت گواهینامه ‌های ایزو، گواهینامه ایزو معادن، اخذ گواهینامه ایزو معادن و استانداردهای ایزو مخصوص معادن :

 • کمک به انتخاب یک شرکت برون ‌سپاری در صورت لزوم
 • فراهم کردن شرایط تصمیم گیری بر ای شما.
 • افزایش بهره ‌وری در مدیریت ایمنی کارکنان
 • با استاندارد سازی محصولات به غلبه بر موانع تجارت بین ‌المللی کمک می‌کند.
 • کمک به افزایش وفاداری و رفاه مصرف‌ کننده
 • افزایش تعامل صنعت
 • ارائه اعتبار به شرکت‌های دارای گواهینامه
 • کمک به مدیریت محدوده فعالیت‌های تجاری سیستم
 • فراهم کردن شرایطی که تشخیص دهید به چه پیش ‌فرضی نیاز دارید.
 • بروزرسانی هنجارهای استانداردسازی

در چند وقت اخیر یک کمیته فرعی جدید ایزو در مدیریت احیای معدن (ISO/TC 82/SC 7) جهت توسعه و ارتقا استانداردهای بین‌ المللی ایجاد شده است که میتواند به حداقل رساندن آسیبهای احتمالی طولانی‌ مدت ناشی از فعالیت ‌های معدنی کمک کند، در نتیجه کیفیت زندگی ساکنان را افزایش دهد. پروفسور سون جون کیم،رئیسISO/TC 82/SC 7، مدیریت احیای معادن، گفت:

” تضاد بین توسعه دهندگان که اولویت را بر سود قرار میدهند، و ساکنان محلی که نگران تخریب محیط زیست و آسیب به جوامع محلی هستند، میتواند گاهی اوقات به درگیری تبدیل شود که فراتر از میانجی گری منطقی است. استانداردهای بین‌المللی برای مدیریت احیای معادن می‌تواند مفید باشد، زیرا این دستورالعمل‌های مورد توافق بین‌المللی به جلوگیری از ادعاها یا سود بیش از حد از یک طرف کمک می‌کند که منجر به یک وضعیت برد برد می‌شود. در حالی که بسیاری از کشورها استانداردهای محلی خوبی دارند، یک رویکرد جهانی تاکنون وجود نداشته است. مدیریت یک فعالیت احیاء بسیار پیچیده است. مدت‌ها قبل از شروع واقعی معدن کاری شروع می‌شود و تا سال‌ها پس از استخراج آخرین سنگ معدن یا زغال سنگ متوقف نمی‌شود.”

 

جهت اطلاع بیشتر درباره گواهینامه ایزو 22320 یا مدیریت بحران، صنعت و معدن کافیست کلیک کنید.

استاندارد ایزو معادن

استانداردهای ایزو ویژه معادن – گواهینامه ایزو معادن

پروژه های معدنی جدید به طور کلی به شدت ارزیابی میشوند و طرح احیا اجباری است، اما یک استاندارد جهانی مشترک در مورد نحوه مدیریت آن هنوز در دسترس نیست. علاوه بر این، تقریبا هر کشوری مشکلاتی را با معادنی که دیگر عملیاتی نمی‌ شوند، تجربه کرده‌اند که اغلب مربوط به ریزش لجن یا سدهای باطله است. همان طور که راینهارد راینارتز، رئیس ISO/TC 82، معدن، توضیح داد :”احیای معدن یک زمینه بسیار گسترده است. به طور کلی، شامل ادغام مداوم و متعاقب آن مناطق تحت تأثیر معدن در محیط در طول و پس از پایان فعالیت های معدنی است. بسیاری از موضوعات مانند هیدرولوژی، سطوح آلودگی آب، باطله، پایداری خاک و شیب، تخریب ساختمان‌ ها و غیره را باید با دید بلند مدت در نظر گرفت.”

استانداردهای آینده برای استخراج متفاوت و قوی تر

توسعه استانداردها در بخش معدن یک چالش بزرگ است و بسیاری از استانداردهای منطقه ای موجود به عنوان نمونه های مثبتی درسطح جهانی خواهند بود. این یکی از وظایف آتی کمیته فنی ایزو خواهد بود.در این رابطه، پروفسور سان جون کیم تاکید کرد: “هدف استانداردسازی مدیریت احیای معدن، تعریف فناوری ها یا معیارهای خاص نیست، بلکه پیشنهاد یک دستورالعمل کلی است که میتواند به طور جهانی اعمال شود. تحت این دستورالعمل کلی، می‌توان آن را در زمینه ‌های دقیق‌ تر تقسیم کرد و استانداردهایی را که مطابق با هر موقعیتی هستند، توسعه داد. در صورت لزوم، شرایط خاص باید به طور جداگانه استاندارد شود.”

اظهار نظر راینهارد راینارتز در این مورد :

راینهارد راینارتز توضیح می‌دهد: “نخستین و مهم‌ ترین گام این است که ISO/TC 82 این نیازهای مختلف را با جزئیات شناسایی و درک کند. سپس می‌توانیم زمینه‌های مشترک را با موضوعات و زمینه‌های دیگر شناسایی کنیم و مطمئن شویم که مسائل را جدا نمی‌کنیم. به همین دلیل، ما به طور گسترده با کمیته های فنی ISO مرتبط، به ویژه در زمینه ماشین آلات در ارتباط هستیم. گروه های کاری مشترک نه تنها برای تبادل یافته ها، بلکه برای توافق بر سر مراحل بعدی و در نهایت، در صورت امکان، یک استاندارد بین رشته ای مشترک ایجاد می شوند. این تضمین می‌کند که بهترین شیوه‌ ها به نفع صنعت به اشتراک گذاشته می‌ شوند و نشان می‌ دهد که ما باید در آن صنعت خاص باشیم.”

صنعت معدن در حال حاضر برای برآوردن نیازهای انرژی امروزی ضروری است و میتواند نقش اساسی در بسیاری از اقتصادهای ملی ایفا کند. با این حال، باید الزامات زیست محیطی را برآورده کند و بهره برداری بی رویه از منابع محدود را نمی توان به ضرر نسل های آینده در نظر گرفت. به همین دلیل است که صنعت معدن نقش مهمی در تضمین توسعه پایدار دارد. بهترین روش هایی که باید در هنگام بسته شدن معدن اتخاذ شود. اگر چه مدیریت احیای معدن در حین بهره برداری به طور کامل انجام می شود، اما این یک ویژگی کلی احیای معدن است که خسارات احتمالی برای مدت طولانی پس از بسته شدن معادن مشاهده می شود و معمول است که یک اقتصاد منطقه ای رونق یافته به دلیل صنعت معدن به سرعت پس از بسته شدن آن معادن کاهش می یابد و منطقه با کاویتاسیون مواجه می شود.

 به گفته کارشناسان :

مدیریت احیای معدن باید توسط دولت و توسعه دهندگان با هم پشتیبانی شود و نظرات ساکنان محلی باید به طور فعال در این فرآیند منعکس شود. دولت و بهره برداران معادن باید اقداماتی را برای کنترل و نظارت بر محیط زیست، بهره برداری از معادن بسته، فعال سازی اقتصاد منطقه ای و بودجه پروژه در زمان بسته شدن توسعه آماده کنند.دولت و اپراتورهای معدن باید برای ساکنان محلی، که به طور بالقوه ممکن است تحت تأثیر بسته شدن معدن قرار گیرند، آماده شوند، یک کانال ارتباطی رسمی برای امکان تعامل بین همه سهامداران. به عنوان مثال، جلسات عمومی یک ابزار اثبات شده برای اطمینان از ارتباطات باز است.

استانداردهای ایزو ویژه و مناسب معادن – گواهینامه ایزو معادن

” گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ سیستم مدیریت کیفیت ” ایزو ۹۰۰۱ یکی از انواع استاندارد های عمومی است که به‌ طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد. پیاده ‌سازی این استاندارد هزینه ‌ها را به حداقل می ‌رساند، مسئولیت‌ پذیری را تقویت می‌ کند، اجازه گسترش مسئولانه را می‌ دهد و انطباق با مقررات را تسهیل کرده و به مدیریت پیمانکاران فرعی در صنعت معدن کمک می‌ کند.

“گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱ سیستم مدیریت محیط زیست” ایزو ۱۴۰۰۱ یکی از مهم ترین گواهینامه‌ ها برای صنایع مشغول به کار در حیطه معادن است. بر اساس این استاندارد، عملکرد شرکت‌ ها زمانی بهبود می‌ یابد که بتوانند عملکرد زیست‌ محیطی خود را مدیریت کنند. اجرای این گواهینامه ایزو به تعیین کمیت، نظارت و کنترل اثرات زیست‌ محیطی عملیات معادن کمک میکند و منجر به کاهش دفع زباله و انرژی میشود.

“گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱ سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای “اجرای گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱ برای معادن اجازه می دهد تا سلامت و ایمنی کارکنان حفظ شود. علاوه براین، به رعایت اصول مراجع قانونی نیز کمک میکند.

از شما عزیزان ممنونیم که تا اینجای این مقاله آموزشی همراه ما بودید تیم سیستم کاران همه تلاش خود را می کند تا پاسخ تمامی سوالات شما را بدهد و هر گونه ابهامی را برای شما برطرف کند. لازم به ذکر است که تیم سیستم کاران کلیه فعالیت های مربوط به دریافت و اخذ گواهینامه های ایزو و انواع گواهینامه ایزو را انجام میدهد. برای دریافت گواهینامه ایزو با پشتیبان های ما تماس بگیرید. کارشناسان ما آماده خدمات رسانی با شما عزیزان هستند. جهت ” اخذ گواهینامه ایزو ” و دریافت استاندارد ایزو – صدور گواهینامه ایزو می توانید از طریق سیستم کاران اقدام نمایید. سیستم کاران برترین مرکز جهت اخذ گواهینامه ایزو در کشور با مجوز رسمی سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد. همین حالا با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.

گواهینامه ایزو معادن – اخذ گواهینامه ایزو – صدور گواهینامه ایزو – دریافت گواهینامه ایزو با سیستم کاران.

از مزایای اخذ گواهینامه ایزو از شرکت سیستم کاران :

 • پیاده سازی رایگان – مشاوره تلفنی و حضوری
 • سرعت در کارسازی – صدور گواهینامه ایزو با پرداخت کمترین هزینه – صدور فوری گواهینامه ایزو
 • مشاوره از مشاورین فوق حرفه ای در زمینه صدور گواهینامه های ایزو – پشتیبانی 24 ساعته
 • استفاده از تجربیات متخصصین ایزو
 • جذب مشتری و افزایش مشتری و در نتیجه رشد کسب و کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *